Konya Mistik Müzik Festivali, Etkinlikler

Konya Mistik Müzik Festivali

Etkinlikler - - tarafından eklendi. 0 Yorum

Konya Mistik Müzik Festivali
Konya Mistik Müzik Festivali, 2004 yılından beri Konya'da düzenlenen uluslararası bir organizasyon. Festival kapsamında, dünya halklarının geleneksel mistik müzikleri sergileniyor. Konserlerin tamamı halka açık ve ücretsiz olarak düzenleniyor. Konserler, Konya Büyükşehir Belediyesi Mevlâna Kültür Merkezi'nde gerçekleşiyor.

Konya Uluslararası Mistik Müzik Festivali, kendi alanında oldukça saygın bir yere sahip. Festival, Hz. Mevlâna'nın Doğum Yıldönümü Etkinlikleri çerçevesinde düzenleniyor. Festival kapsamında, Hz. Mevlâna'yı anma programları da yer alıyor. Konya Mistik Müzik Festivali'nin amacı, dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan mistik müzikleri buluşturmak ve bu müzikleri tanıtıp, farklı inanış ve kültürleri en can alıcı haliyle gözler önüne sermek.

Her geçen yıl seyircisi artan Konya Mistik Müzik Festivali'nin oldukça otantik bir yapısı var. Popüler unsurların pek fazla hissedilmediği, geleneksel mistik müziklerin olabildiğince doğal olarak yansıtıldığı bir kültür ortamı oluşturuluyor.

Eğer yolunuz Konya'ya düşerse, Konya Mistik Müzik Festivali'ne katılarak, farklı kültürlerle tanışabilir ve hayatınıza bambaşka tatlar katabilirsiniz. Şimdiden keyifli vakitler geçirmenizi dileriz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Son İncelenenler