Kışın Masal Gibi Fotoğraflar Çekebilmeniz İçin 7 İpucu, Türkiye

Kışın Masal Gibi Fotoğraflar Çekebilmeniz İçin 7 İpucu

2 Yorum

Faydalı Bilgiler Yoldaki Dansçı

Kışın Masal Gibi Fotoğraflar Çekebilmeniz İçin 7 İpucu
Bembeyaz kar manzarasında masal gibi fotoğrafları kim sevmez? Soğukta çekim yapmak diğer mevsimlere göre biraz daha zorlu olsa da biriktirilen anılar buna değer. Kar fotoğraflarınızı daha özel, daha farklı kılmak için birkaç öneri hazırladık. Gelin eşsiz fotoğraflar için nelere dikkat etmemiz gerektiğine birlikte bakalım:

Bizi Instagram'dan takip edin --> @yoldakidansci

1 – Renkleri Kullanın

kış fotoğraflarıKar, sağladığı bembeyaz zemin ile içine eklediğiniz renkleri en güzel gösterecek fonlardan biri. Bu avantajı kullandığınızda çektiğiniz fotoğrafların farkına inanamayacaksınız. Kırmızı, mavi, yeşil, her türlü canlı rengi en azından bir obje olarak çekimlerinizde kullanmayı deneyin. Kırmızı bir bere, yeşil bir eldiven fotoğrafınıza ayrı bir enerji katacak. Bu başlığa ekleyebileceğimiz bir diğer teknik ise benzer tonları kullanmaktan çekinmemek, canlı bir renk ne kadar güzel duruyorsa sizi karlı manzaranın bir parçası gibi gösterecek beyazlar, kremler de bir o kadar güzel ve sıcak duracaktır. Fotoğraftan anlayabileceğiniz gibi biz karda kırmızıyı çok seviyoruz.

2 – Hareket Etmekten Kaçınmayın

en güzel kış fotoğraflarıGüzel bir manzarada sevdiğiniz biriyle yan yana verilen pozun yeri her zaman ayrı. Ancak masal gibi kareler için çok önemli bir sır var o da hareket etmek. Karda eğlenin, kar topu oynayın, koşun, zıplayın, bırakın fotoğraf makinesi bu anların arasından sizi en doğal halinizle gösterenleri yakalasın. Hem ısınmanıza da yarayacaktır. :) En sevdiğimiz fotoğraflarımızdan biri Uludağ'da kar topu oynarken çıkmıştı.

3 – İçinizi Isıtacak Kış Objelerini Ekleyin

kış manzara fotoğraflarıFotoğraflar bizi o ana götürür, içimizde oradaymışız hissi uyandırır. Bu noktada objelerin yeri apayrı! Bazen minicik bir detay fotoğrafı daha yaşanmış kılar, sizin de fotoğrafa bakan diğer kişilerin de içini ısıtır. Kışla özdeşleşen çoraplar, bereler, battaniyeler, eldivenler, şapkalar, hepsi olabilir. Zaten karlı manzaranın keyfi en güzel ısındığınızda çıkmaz mı?

4 – Keşfe Açık Olun

kışın fotoğraf çekerkenFotoğraf gezisi ve turistik gezinin birbirinden biraz farklı olduğunu söylemeliyiz. Öyle ki, bazen en güzel fotoğraflar kimsenin bilmediği yerlerden, kimsenin girmeyi tercih etmediği sokaklardan çıkıyor. Kış mevsimi ise yarattığı doğal güzellikle bu konuda tam bir cennet! Bir yere giderken etrafınıza bakın ve sevdiğiniz bir yerde durmayı deneyin. Emin olun orayı özel yapacak sizlersiniz. Bolu gezimizde bu yolu Gölcük tarafında tesadüfen bulup, belki de en güzel karelerimizi burada çektik.

5 – Bakış Açınızı Değiştirmeyi Deneyin

kışın fotoğraf çekimiYoksa bugüne kadarki fotoğraflarınızda hep karşıdan bir görseliniz mi var? Şimdi bununla biraz oynama vakti! Aşağıdan ve yukarıdan çekimler yapmayı deneyin. Özellikle kış mevsiminde karla kaplı kocaman ağaçları aşağıdan fotoğraflamak ya da pürüzsüz, el değmemiş bir kar manzarasını yukarıdan çekmek gibisi yok.

6 – Doğru Zamanda Doğru Yerde Olun

kış mevsimi fotoğraflarıİşte en önemli sırlardan biri: zaman. Doğayla baş başa bir kare her zaman daha güzeldir, o nedenle çekim yapacaksanız güne biraz erken başlamayı deneyin. Böylece istediğiniz gibi özgür davranabilir, en güzel manzaraları doğayla baş başa, kalabalıklardan uzak fotoğraflayabilirsiniz. Hele Bolu, Uludağ gibi turistik yerlere gidecekseniz bu madde daha da önem kazanıyor.

7 – Kameranızı ve Kendinizi Sıcak Tutun

kış temalı fotoğraflarSon önerimiz biraz teknik ama önemli. Kışın hem cihazlarınızı hem kendinizi soğuktan korumalısınız. Donan bir batarya yüzünden çekiminizin erken bitmesini ya da hasta olmanızı istemeyiz. Bataryaları mümkün olduğunca oda sıcaklığında tutmanızı öneririz. En sevdiğiniz kazakla fotoğraf çekmek isterseniz de içinize birkaç kat daha giyinmeyi deneyin.

Bonus: Keyif Alın

İşte bu kadar. :) Önerilerden biri ya da birkaçı anlarınızı bambaşka şekillerde ölümsüzleştirmenize yarayacak. Bir de bonus öneri ekleyelim: keyif almak. Siz andan keyif aldıkça fotoğraflarınıza da bu enerji yansıyacaktır. O zaman battaniyeler, kırmızı montlar, mavi bereler hazırsa ilk fırsatta karlara fotoğraf çekmeye gidiyoruz!
2 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
2
/

-

Harika

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
2
/

-

İçimizi ısıtan kareler ve fikirler. Elinize sağlık, harikasınız. :)

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)