Kış Tarifesini Açıklayan İDO, 2013'ü Rekorla Tamamlamayı Hedefliyor, Haber - Duyuru

Kış Tarifesini Açıklayan İDO, 2013'ü Rekorla Tamamlamayı Hedefliyor

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Haber - Duyuru Editor

Kış Tarifesini Açıklayan İDO, 2013'ü Rekorla Tamamlamayı Hedefliyor

İDO'nun bu yıl 16 Eylül-31 Aralık tarihlerini kapsayan kış tarifesinde, özellikle okulların açılacağı 16 Eylül tarihine ve uzun Kurban Bayramı tatilinin yaşanacağı 11-20 Ekim tarihlerine dönük olarak özel tedbirler yer alıyor. İDO bazı hatlarında, yeni ulaşım seçenekleri sunarak , İstanbul Boğaz hattında fiyatları indirerek yolcu motoru taşımacılığına başlıyor.

İDO, yılın son çeyreğine girilirken açıkladığı kış tarifesinde de yine yeni seçenekler geliştiriyor. Bu yıl 16 Eylül 2013 Pazartesi günü başlayacak ve 31 Aralık 2013 Salı günü son bulacak Kış Tarifesi'nde, özellikle okulların açılacağı 16 Eylül haftasına ve uzun Kurban Bayramı tatilinin yaşanacağı 11-20 Ekim 2013 tarihlerine dönük özel tedbirler geliştirildi. Bu iki özel tarih için ek seferlerin hazırlığını sürdüren İDO, bilhassa Eskihisar-Topçular araba vapuru hattında yoğunluğu karşılayabilecek maksimum programını uygulamaya hazırlanıyor.

Yazın kırılan rekorların ardından kampanyalara devam

İDO, yolcu ve araç sayılarında yaz ayları boyunca yeni rekorlara da ulaştı. Yaz sezonunda yaklaşık toplam 13.5 milyon yolcu ve 2.5 milyon araç taşıyan İDO, kış tarifesinde de yine yolcularını düşünerek, onlara yeni avantajlar sunduğu çalışmalara odaklanıyor.

Tüm satış noktalarındaki kampanyalı biletler, kış tarifesini kapsayan üç aylık dönem boyunca, yine İDO yolcularını bekliyor. Özellikle erken rezervasyon yapabilen yolcuların, kampanyalı biletlere ulaşma konusundaki avantajları da devam ediyor.

Yeni ulaşım alternatifleri ve değişen seferler

İstanbul'da ulaşım seçeneklerinin önümüzdeki sezonda yeniden çeşitlenecek olması, Kartal-Kadıköy metrosunun ardından Marmaray'ın da devreye girişi, İDO'nun da merkezlerinden biri olan Yenikapı'nın İstanbul'da yeni bir “'hub”' haline gelmeye başlaması, yoğunluğun arttığı ve azaldığı hatlardaki yeni doluluk oranları ve benzeri parametreleri değerlendiren İDO, önümüzdeki Kış Tarifesi'nde bazı hatlarda yeni düzenlemelere de gidiyor.

Buna göre, Kabataş-Bostancı hattında, Kartal Kadıköy metrosunun açılmasıyla birlikte yolcunun büyük bir kısmının Şehir Hatları İşletmesi'ne ait Kadıköy-Kabataş güzergahına kaymasını ve yolcu sayısında yüzde 25'e varan düşüşü göz önünde bulunduran İDO, bu hattaki sefer sayılarını azaltma kararı aldı.

Bazı hatlarda yoğun saat ihtiyacını karşılamak ve gemilerin optimum sefer yapabilmelerini sağlamak amacıyla sefer saati değişikliğine gidildi.

İDO, 2013 Kış tarifesinde, İstanbul Boğazı'ndaki hattında da değişikliğe gidiyor. İDO bu hatta yolcu motoru kiralaması yaparak yolcusunu mağdur etmemek amacıyla sefer sayısını koruyarak hizmetine devam etme kararı aldı. Boğaz hattında müşteri memnuniyetini korumak amacıyla şehir içi ulaşım ücreti uygulamasına geçen İDO, yolculara fiyat avantajı sunmaya karar verdi.

Gemi tipinin değiştirildiği bir diğer hat ise Yenikapı-Yalova hattı oldu. Bu hatta yeni sefer saatleri yolcu taleplerine göre revize edilirken, ulaşım da deniz otobüsü yerine açık güverteli feribotlarla sağlanacak.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)