Kenya’da Safari Heyecanı, Gezi Rehberi

Kenya’da Safari Heyecanı

Yorum Yok

Gezi Rehberi Editor

Kenya’da Safari Heyecanı

Kenya'da bu kadar renkli ve bir o kadar da heyecan yüklü topraklarda bir safariye çıkmaya ne dersiniz?

Afrika'ya seyahat edenler, üzerlerinde masmavi, berrak gökyüzünü ve ayaklarının altında kırmızı toprağın sıcaklığını hisseder. Hiçbir belgesel veya fotoğraf, sadece birkaç metre uzağınızdaki devasa Afrika filinin yarattığı saf heyecanı hissettirmez. Afrika'da macera ve sükuneti, muazzam nehirleri ve kıraç çölleri, nostalji ve yeniliği birlikte yaşarsınız… Bu kadar renkli ve bir o kadar da heyecan yüklü topraklarda bir safariye çıkmaya ne dersiniz?

Özellikle içinde bulunduğumuz aylar, binlerce antilobun Massai Nehri'ni aşabilmek için kuzey Serengeti'nin yamaçlarından geçtiği zamanlara denk geliyor. Bunun yanı sıra diğer vahşi hayvanları da yine bu aylarda görebilme şansınız oldukça yüksek. Size unutulmaz bir safari keyfi vaat eden Kenya, dünyanın en muhteşem yabani hayat parklarına, Hint Okyanusu sahili boyunca sıralanan mercan kayalıklarına, güneşin kaynattığı suyla ıslanan plajlara, unutulmaz dağlara ve yemyeşil ovalara ev sahipliği yapıyor.

Tüm bu zenginliklere safari turlarını eklediğinizde, insanın başını döndüren bir coğrafyaya dalmış oluyorsunuz. Ülke topraklarının onda birinin ulusal parklar ve korunan alanlar olarak ayrıldığının altını çizmekte fayda var.

Haberin tamamı için: Hafta Sonu / 29 Ağustos – 4 Eylül

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)