Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Konaklama Önerileri
Kartalkaya Otellerinin Doluluk Oranı Yüzde 70'e Ulaştı

Kartalkaya Otellerinin Doluluk Oranı Yüzde 70'e Ulaştı

Paylaş
Anonim  
Eklenme: 16 Aralık 2013
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Kartalkaya Otellerinin Doluluk Oranı Yüzde 70'e Ulaştı

Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Kartalkaya'ya tatilciler yoğun ilgi gösteriyor. Sezonun açılmasının ardından kayak merkezindeki oteller hafta sonu yüzde 70 doluluğa ulaştı. Kar kalınlığının bir metre ölçüldüğü merkezdeki yoğunluğun daha da artması bekleniyor.

Grand Kartal Otel Genel Müdürü Halit Ergül, yaptığı açıklamada, kar yağışının beklenenden erken olmasının Kartalkaya'da sezonun erken açılmasına büyük katkı sağladığını söyledi.

"Geçen yıl kar, aralık sonlarına doğru yağdı" diyen Ergül, "Bu da sezonu olumsuz etkilemişti. Bu yıl erken yağan kar, bizi ve kayakçıları sevindirdi. Şu anda pistlerimizde bir metre kar var. Tatilciler rahat şekilde kayak ve snowboard yapabiliyor" şeklinde konuştu.

Ergül, Bolu Kartalkaya'nın hafta sonu beklenenden çok ilgi gördüğünü ifade ederek, "Sezon yeni açılmasına rağmen Kartalkaya Kayak Merkezi yoğun ilgi gördü. Kartalkaya otelleri yüzde 70 doluluk oranına ulaştı. Bu ilgi ilerleyen günlerde daha da artacaktır" diye konuştu.

Arkadaş grubuyla İstanbul'dan gelen tatilciler ise sezonun ilk günlerde kayak yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

Kaynak: AA

Benzer Yazılar