Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Rota Önerileri
Karadeniz’in Üç Güzeli ‘Rize, Artvin ve Sinop’

Karadeniz’in Üç Güzeli ‘Rize, Artvin ve Sinop’

Paylaş
Anonim  
Eklenme: 09 Ağustos 2012
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Karadeniz’in Üç Güzeli ‘Rize, Artvin ve Sinop’

Rize, Artvin ve Sinop baş döndürücü Karadeniz seyahatinin sacayakları…

Bayram tatiline sayılı günler kala tatil rotanızı henüz belirlemediyseniz, size bu yazın favorisi olan Karadeniz turlarını öneririz. Her şehri birbirinden güzel olan Karadeniz’den ayrılmak içinizden gelmeyecek, serin sulardaki bu tatiliniz unutamayacağınız bir anı olacak.

Bölgenin doğal güzellikleriyle olduğu kadar tarihi ve kültürel yapısıyla da hayran bırakan şehirleri Rize ve Sinop’tan başlayarak, Türkiye’nin kuzeydoğu ucunda, yeşil ve mavinin buluştuğu otantik şehir Artvin’e uzanan bayram rotasında kuzeyin büyülü topraklarını yeniden keşfetmenin heyecanını yaşamaya hazır mısınız?

Karadeniz’in buz gibi sularında serinleyebilir, insana bulutlara ulaşmış hissi veren yaylarda şırıl şırıl akan şelaleleri izleyebilirsiniz. Yeşil sırtlar üzerine bir şehir olan Rize, Türkiye’nin yeşili en bol olan ili olarak biliniyor. Rize’nin yaylalarında yürüyüş keyfi yapabilir, bol bol oksijen depolayabilirsiniz.

Türkiye’nin Kafkas sınırında yer alan Artvin’de ise Türkiye’nin en hızlı akan akarsularından biri olan Çoruh Nehri'nde sörf yaparak heyecanlı bir gün geçirebilirsiniz. Ayrıca Artvin’e gelmişken tarihi İşhan Kilisesi’ni de görmeden dönmek olmaz.

Sinop ise doğa güzellikleri ile olduğu kadar zengin tarihi ile de kültürel gezi sevenlerin beğeneceği bir il. Yarımadanın en dar yerinde yükselen tarihi Sinop Kalesi’ni Helenistik devirde kurulan sur dışındaki Serapis Mabedi ve görkemli Alaaddin Camii de Sinop ajandanızda yer almalı.

Haberin tamamı için: Seninle / Ağustos