Kapadokya Şarapları, Yeme İçme

Kapadokya Şarapları

Yeme İçme - - tarafından eklendi. 1 Yorum

Kapadokya Şarapları
Kapadokya Şarapcılık, geçmişi çok eski olan günümüzde en modern tesislerde, vadilerde yetişen üzümlerin işlenmesi ile artan taleple birlikte gelişen ve kalitesi her gün daha da arttırılan bir kültürdür.

Kapadokya'nın oluşum süreci içerisinde şuan ki özelliklerine kavuşan volkanik toprak ve Kızılırmak'ın varlığı bağcılığın bu coğrafyada gelişmesine zemin hazırlamıştır.

Kapadokya'da şarap tarihi Hititlere ait tarihi bilgilerde net bir şekilde var olmakla birlikte, Kapadokya'da yaşamın başlaması kadar eski olduğu tahmin edilmektedir.

Kapadokya'da bağcılığın gelişimine eğer yolunuz birgün Kapadokya'ya düşerse sizlerde kayalara oyulmuş bir çok yuvayı gördükten sonra hakvermiş olursunuz, güvercinlerin etkisi oldukça fazladır. Gübresi bağ bahçelerinde kullanılmakta, yetişen üzümler ve bu üzümlerden yapılan şaraplar lezzet bulmaktadır.

Ülke ve dünya çapında ün yapmış, uluslararası yarışmalarda derece yapan Kapadokya Şaraplarını, Kapadokya gezinizde yörede üretim yapan firmaların satış dükkanlarından alıp, üretimleri ve özellikleri hakkında uzmanlardan bilgi alabilirsiniz.

1 misafir tavsiyesi

  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar

-

Turasan şaraplarını tatmanızı tavsiye ederim.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)

Son İncelenenler