Kabak Koyu'nda Bir İlk: Ahşap Heykel Festivali, Faydalı Bilgiler

Kabak Koyu'nda Bir İlk: Ahşap Heykel Festivali

Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Editor

Kabak Koyu'nda Bir İlk: Ahşap Heykel Festivali

Dünyanın koruma altına alınan yüz dağından biri olan Babadağ'ın eteğinde yer alan Kabak Koyu, bugünlerde yeni bir festivale tanık oluyor...

Kabak Koyu, endemik çeşitliliği, yaban hayatı ve 200 metre boyunca uzanan eşsiz koyuyla teknolojiden uzaklaşmak isteyenleri kendine çekiyor. Fethiye Ölüdeniz’e yaklaşık 17 km mesafede bulunan doğal cennet, ülkemiz için ender rastlanan jeolojik bir yapıya sahip.

Üç tarafı dağlarla çevrili koy, kanyon biçimindeki derin bir vadi ve vadinin denize açılan çakıllı kumsalından oluşuyor. Kabak Koyu’na denizden ulaşım, Ölüdeniz’deki özel tur tekneleri ile sağlanıyor.

Kabak Koyu’nda bulunan Turan Hill Lounge yetkilileri bu sene Kabak Koyu’nda bir ilke imza atıyor: Kabak Koyu Ahşap Heykel Festivali. 11 Eylül’de başlayan bu festival boyunca ünlü heykel sanatçıları, ağaçlardan heykeller yapıyor ve bu ahşap heykelleri sergiliyorlar.

Kabak Koyu Ahşap Festivali

Serginin bu seneki konsepti ise Kabak Koyu’nu tam anlamıyla yansıtıyor: Mitolojik doğa varlıkları. Bu doğanın esas sakinleri olan mitolojik varlıklar ağaçlarda hayat buluyor. Bu masalsı diyarda siz de tatil yapmak, doğa ve sanatın bir arada olmasına tanıklık etmek istiyorsanız, 22 Eylül’e kadar uzatılan Kabak koyu Ahşap Festivali’ne zaman ayırın...

E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)