Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Gezi Rehberi
Jet Sosyetenin Tercihi ‘St Tropez’

Jet Sosyetenin Tercihi ‘St Tropez’

Paylaş
Anonim  
Eklenme: 09 Ocak 2013
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Jet Sosyetenin Tercihi ‘St Tropez’

Küçük bir balıkçı kasabasıyken Fransa’nın ünlü ressamları ve yazarları tarafından keşfedilen St. Tropez, 50’li yıllardan günümüze dünya jet-set’inin favori adresleri arasındaki yerini aldı.

Şirin meydanları, dar sokakları, kumsalları, renkli evleri ve dünyanın en güzel yatlarını ağırlayan marinasıyla dillere destan olan St. Tropez, mutlaka görülmeye değer. Eğer krallara layık bir tatil yaşamak isterseniz, St. Tropez’yi es geçmemelisiniz. Meydana bakan daracık cepheli evler, geçip giden yıllara meydan okurcasına hiç değişmeden duruyor. Kentin sembolüyse, limana bakan kilisenin, sarı renkli saat kulesi St. Tropez güneydoğu Fransa’nın Provence-Alpes-Cote d’Azur bölgesinin Var bölümünde bir kasabadır. Marsilya’nın doğusunda 105 km uzaklıkta ve Saint Tropez kantonunda başlıca şehirdir.

Yolculuğuna, sahil kıyısındaki pek çok Avrupa şehri gibi sevimli bir balıkçı kasabası olarak başlamış olan Saint Tropez, Fransız Riviera’sında bulunan son derece zengin ve ünlü yaz misafirlerinin tercihi olmayı başarmış. Marsilya’nın doğusunda bulunan St. Tropez, İkinci Dünya Savaşı sırasında güney Fransa’nın kurtuluşunda önemli bir rol oynamış.

Haberin tamamı için: Hafta Sonu / 9-15 Ocak 2013