Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Gezi Rehberi
İsveç’in Dost Canlısı Şehri: Gothenburg

İsveç’in Dost Canlısı Şehri: Gothenburg

Paylaş
Anonim  
Eklenme: 10 Ağustos 2012
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
İsveç’in Dost Canlısı Şehri: Gothenburg

Gothenburg, yalnız İsveç’in en dostane şehri değil; aynı zamanda İskandinavya’nın en büyük limanı…

Gothenburg, son moda İskandinav mutfağının tadına varacağınız en iyi mekanlara ev sahipliği yapıyor. Burada, yıldızı parlayan ve parlayacak şeflerin yarattığı başka yerde tadamayacağınız lezzetleri aynı zamanda uygun fiyatlara yemeniz mümkün. Büyüleyici restoranlar ve sevimli kafelerde ikram edilen tarçınlı çöreklerden ya da pazardan satın alabileceğiniz taptaze balıklardan tatmadan İskandinavya’dan ayrılmayın.

Gothenburg’te görülmesi gereken yerler arasında Botanical Garden, Feskekörka, Liseberg Eğlence Parkı, Saluhallen, Cafe Husaren yer alıyor. Gothenburg Botanical Garden Avrupa’nın en geniş botanik bahçelerinden biri. Yapay bir göl, açelyalar, orkideler ve vişne ağaçları gibi Japon bitkileri ile dolu olan alan nefes kesici güzellikte. Doğayla iç içe olmak istiyorsanız şayet, rotanızı Tradgardsföreningen’e çevirmelisiniz. Buradaki parkta gül bahçeleri ve yeşillikler arasında gezinebilir, çay bahçelerinden birinde oturarak sakin ve güzel bir gün geçirebilirsiniz.

İsveç’in geri kalanına göre, kötü şakalar ve pis pis sırıtmalar Gothenburg’da en çok rastlayacağınız şeyler, Liseberg eğlence parkında satılan pamuk helva, binilen atlı karınca ve uçan filler çocukların olduğu kadar yetişkinlerinde de eğlenmesini sağlayabilir.

Haberin tamamı için: Voyager / Ağustos