Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Faydalı Bilgiler
İstanbul'un Yeni Lezzet Durağı Tapasuma Sevgililer Günü'ne Hazır

İstanbul'un Yeni Lezzet Durağı Tapasuma Sevgililer Günü'ne Hazır

Paylaş
Anonim  
Eklenme: 29 Ocak 2013
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
İstanbul'un Yeni Lezzet Durağı Tapasuma Sevgililer Günü'ne Hazır

Doğu'nun Batı ile bütünleştiği mistik şehir İstanbul'un Çengelköy kıyısında, Sumahan on the Water Hotel bünyesinde yer alan İstanbul'un en "yeni" restoranı TAPASUMA, büyüleyici boğaz manzarası ve afrodizyak etkisi yapan özel lezzetleri ile Sevgililer Günü'nde aşıkları bekliyor.

Romantik bir gün ve gece geçirmek isteyen çiftler Tapasuma Restoran'da baş başa yemeklerinin ardından dilerlerse dünyanın en iyi tarihi oteli ödülüne sahip Sumahan on the Water Hotel'de iki gece konaklayıp 15 dakikalık hoş geldin masajını ücretsiz yaptırabilirler. Konaklama yapan çiftelere ayrıca Sevgililer Günü menüsü % 20 indirimle sunuluyor.

Executive Chef Gökay Çakıroğlu'nun hazırladığı 14 Şubat'a özel 3 course'luk Sevgililer Günü menüsünde; brioche ekmeği ve bergamot narince eşliğinde "Ilık Kaz Ciğeri", baharatlı hindistanh cevizi suyu ile servis edilen, enginar ve ricotto peyniri ile doldurulmuş "Dev Ravioli" ve vermut ile hazırlanmış "Nar Sorbe" bulunuyor. Bir bardak köpüklü şarabın da dahil olduğu menünün fiyatı KDV dahil 80 Euro.

Unutulmaz bir akşam geçirmek isteyen çiftler ayrıca Tapasuma'nın Sumahan I isimli özel teknesi ile İstanbul'un bezdirici trafiğine takılmadan boğazın karşı kıyısından restorana ulaşabilirler.