İstanbul'da Tiyatro Sezonu Açılıyor, Faydalı Bilgiler

İstanbul'da Tiyatro Sezonu Açılıyor

Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Editor

İstanbul'da Tiyatro Sezonu Açılıyor

Sonbahar ve kış aylarında büyük şehirlere renk katan, canlılık veren sosyal etkinlikler gerçekleşiyor. Konserler, tiyatrolar ve çeşitli gösteriler şehir hayatının karmaşası ve yorgunluğu içinde nefes almamızı sağlıyor. Sanatın her dalı dokunduğu yere renk ve enerji veriyor.

Sonbahar ve kış aylarında büyük şehirlere renk katan, canlılık veren sosyal etkinlikler gerçekleşiyor. Konserler, tiyatrolar ve çeşitli gösteriler şehir hayatının karmaşası ve yorgunluğu içinde nefes almamızı sağlıyor. Sanatın her dalı dokunduğu yere renk ve enerji veriyor.

2012 – 2013 sezonunda özel, devlet ve şehir tiyatroları açısından hareketli geçecek gibi görünüyor. Önceki yıllarda oynanan oyunların yanında, yeni oyunlar da seyircisiyle buluşmak için sabırsızlanıyor.

Tiyatro seyircisi azaldı, sahneler boş diyenlere inat (ki bu çoğunluk sanırım hiç tiyatroya gitmemiş ya da en son çocuk oyunlarında takılıp kalmış olanlar olabilir) her sezon neredeyse tüm oyunlar kapalı gişe oynuyor ve birkaç hafta öncesinden bilet almak gerekiyor. Bol seyircili, sanat dolu bir yıl olmasını diliyor ‘’VE perde…’’ diyerek önerilerimize geçiyoruz…

Şark Dişçisi: Şehir Tiyatroları'nın 2011 – 2012 sezonunda izledim Şark Dişçisi oyununu. Enerjisi, müzikleri, kostümleri ve oyuncularıyla tam anlamıyla kusursuz bir oyun. Çağlar Çorumlu’nun neredeyse bütün oyunlarını izleyen biri olarak, bu oyunda iyice ışıldadığını görmek çok sevindiriciydi. 2.ci perdenin açılması ile Sevinç Erbulak sahnenin yıldızı oldu birdenbire. Derdinizi, kederinizi unutmak ve bol kahkahalı bir akşam geçirmek istiyorsanız, Şark Dişçisi oyununu izlemek size ilaç gibi gelecek.

21, 22, 23, 24, 25 Kasım tarihlerinde Kağıthane Sadabad Sahnesi’nde oynanan oyun sezon boyunca farklı semtlerdeki sahnelerde seyircisiyle buluşacak.

Sidikli Kasabası

İstanbul Efendisi: Şehir Tiyatroları'nda 2008 – 2009 sezonunda seyircisiyle buluştu İstanbul Efendisi. O günden bu yana kapalı gişe oynadı. Ben ve çevremdeki oyunu izleyen birçok arkadaşım tekrar tekrar gitti bu her anı bayram coşkusu tadında geçen oyuna. Kostümler, şarkılar, oyunculuklar, konu öyle etkileyici ki, izlemeye başladığınız andan itibaren oyunun içine dahil olmuşsunuz hissine kapılıyorsunuz.

17, 18, 19, 20, 21 Ekim tarihlerinde Kağıthane Sadabad Sahnesi’nde oynanan oyun sezon boyunca farklı semtlerdeki sahnelerde seyircisiyle buluşacak.

Sidikli Kasabası: İstanbul Devlet Tiyatroları'nın 2011 – 2012 sezonunda seyircisiyle buluşan bir müzikal Sidikli Kasabası. Çok başarılı bir uyarlama olan bu müzikalde; oyuncular, danslar, müzikler hepsi ayrı ayrı mükemmeldi. Oyuncuların hem performansı, hem de seslerinin güzelliği oyunun göz açıp kapayıncaya kadar geçmesine neden oluyor.

16, 17, 18, 19, 20, 21 Ekim tarihlerinde Cevahir Sahnesi’nde oynanan oyun sezon boyunca farklı semtlerdeki sahnelerde seyircisiyle buluşacak.

Babaannem 100 Yaşında: 2012 – 2012 sezonunda Tiyatroadam, Zafer Algöz’ün yönetiminde ‘’Babaannem 100 Yaşında’’ oyunuyla seyircisine merhaba diyecek ve izleyenlere keyifli anlar yaşatacak gibi duruyor.

Oyun 1, 8, 15, 22, 29 Kasım tarihlerinde, Ortaköy Kültür Merkezi Afife Jale Sahnesi'nde seyircisiyle buluşacak.

İntiharın Genel Provası: İstanbul Şehir Tiyatroları'nda 2009 – 2010 sezonunda seyircisiyle buluşan İntiharın Genel Provası oyunu, perde aldığı günden bu yana kapalı gişe oynuyor. Çarpıcı ve düşündürücü bir konusu olan oyunda özellikle Serhat Mustafa ve Bennu Yıldırımlar performanslarıyla seyirciyi kendilerine hayran bırakıyor. Kara mizah üslubu ile fantastik bir şekilde işlenen oyunun her sahnesini ayrı bir keyifle izleyeceksiniz.

Oyun 28, 29, 30 Kasım tarihlerinde Üsküdar Müsahipzade Celal Sahnesi’nde seyircisiyle buluşacak.

Kışın, yağmurun, soğuğun zaman zaman büyük şehirlerde yaşamı çekilmez hale getirdiğine hepimiz yakından şahit oluyoruz. Tiyatro ise şehirleri sevmemiz için en güzel nedenlerden biri. Soğuk kış günlerinde emekle, sevgiyle hazırlanmış oyunları izlerken aklınıza takılan her şeyi unutmanız ve harika vakit geçirmeniz dileğiyle…

E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)