İstanbul Oktoberfest'te Bira ve Yemeğin "İyi"leri Buluştu, Gezi Rehberi

İstanbul Oktoberfest'te Bira ve Yemeğin "İyi"leri Buluştu

Yorum Yok

Gezi Rehberi Editor

İstanbul Oktoberfest'te Bira ve Yemeğin

Almanya'nın en büyük ve en renkli karnavalı Oktoberfest, Efes Pilsen ve iyiyemek.com işbirliğiyle İstanbul'a taşındı. Özel olarak hazırlanan iyi yemeklerin ve iyi biraların buluştuğu Oktoberfest'te, dekorundan oyunlarına, kesintisiz müziğinden Pretzel dükkanına kadar tam bir festival havası yaşandı.

Gastronomi tutkunlarının buluşma adresi iyiyemek.com ve uluslararası 11 kalite ve lezzet madalyası ile Türk birasının dünyaki temsilcisi Efes Pilsen işbirliğiyle, İstanbul Oktoberfest’le buluştu. 13 Ekim Cumartesi günü Swissotel The Bosphorus İstanbul’un bahçesinde gerçekleştirilen Oktoberfest İyi Yemek İyi Bira etkinliği katılımcılara tam bir festival havası yaşattı.

Oktoberfest’i yerinde yaşama fırsatı bulamayanlar, iyiyemek.com ve Efes Pilsen’in düzenlediği “Oktoberfest İyi Yemek İyi Bira Festivali” sayesinde meraklarını afiyetle giderdi. Etkinlik boyunca Oktoberfest Bandosu eşliğinde keyifli aktivitelere katılan davetliler, geceye Multitap’ın müziği eşliğinde devam etti.

Ünlü Alman oyuncu Wilma Elles de Alman bira bayramını Oktoberfest’i İyi Yemek İyi Bira Festivali sayesinde İstanbul’da kutladı. Gurme yazar Oğul Türkkan’ın bira sohbetini de dinleyen Elles, davetlilerin sorusu üzerine Oktoberfest’in neden bu dönemde kutlandığını anlattı. Elles, Oktoberfest ile Almanya’da kışlık ürünlerin hasadının kutlandığını söyledi.

İstanbul Oktoberfest

Festival alanına kurulan çadırda, barbeküde pişen özel reçete sosislerden, Almanya denince akla ilk gelen lezzetler “sauerkraut” ve “rotkraut”a, Dilek Ağacı’ndan koparılan tuzlu pretzel ve simitlerden “schmalzkuchen” ve “apfelstrudel’”a zengin bir menü yer aldı. Efes ailesinin zengin portföyündeki biralarının tüketildiği festivalde alanda eğlenceli dakikalar birbirini kovaladı. Saat 24.00’e kadar devam eden festival boyunca katılımcılar, her daim keyifli müzik eşliğinde Oktoberfest coşkusunu yaşadı.

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)