İstanbul İçin Ekim Ayı Konser Önerileri, Faydalı Bilgiler

İstanbul İçin Ekim Ayı Konser Önerileri

Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Editor

İstanbul İçin Ekim Ayı Konser Önerileri

Bahar yorgunluğuna kendimizi kaptırmaya hevesli olduğumuz şu günlerde imdadımıza yine İstanbul'daki müzik etkinlikleri yetişiyor.

Havalar bir soğudu bir ısındı, yaz bitti derken sonbaharın ilk ayını da geride bıraktık. Ekim ayına adım atmak üzereyiz ve bu güzel sonbahar ayını birbirinden keyifli konserlerle taçlandıracağız. Yeni ayda nerede ne var diye bir baktık ve gözümüze en çok takılanları sizler için sıraladık. Şimdiden iyi dinlemeler, bol eğlenceler...

22. Akbank Caz Festivali (3-21 Ekim)

Şehrin her yıl dört gözle beklenen müzik organizasyonlarından biri olan Akbank Caz Festivali 22. yaşını kutladığı bu sezonda da müzikseverleri heyecanlandıran bir programa sahip. Klasik halinden avantgard şekline, elektronik dalgalardan dünya müziklerine dek cazın pek çok rengini göreceğimiz festival kapsamında Miles Smiles, Anthony Branxton, Diamond Curtain Wall Quartet ve Eleni Karaindrou gibi ustaların yanı sıra Ibrahim Maalouf, Rudresh Mahanthappa, KonstruKt, Anchorsong, Gregory Porter, Jens Thomas, Vinny Raniolo gibi dünyaca ünlü genç yetenekler de sahne alacak. Festival kapsamında konserlerin yanı sıra yarışmalar, paneller, atölye çalışmaları ve “Kampüste Caz” etkinlikleri de düzenlenecek.

Jehan Barbur (4 Ekim – Ghetto)

Jehan Barbur “Uyan” ve “Hayat” albümlerinden sonra yeni çalışması “Sarı” ile dinleyicilerinin karşısında… Prodüktörlüğünü kendisinin üstlendiği bu yeni albümde de şarkıların pek çoğunun söz ve müzikleri Barbur’a ait. Albümde biri Bülent Ortaçgil’e diğeri ise Cahit Berkay’a ait olan iki şarkıya da yeni bir yorum getiriyor genç sanatçı. Albümün ilk konseri ise 4 Ekim’de Ghetto’da. Jehan Barbur’un yine dinleyenleri kendinden geçirecek kadife sesi ve yepyeni şarkıları için bu lansman konserini kaçırmayın.

Scorpions (19 Ekim – Maçka Küçükçiftlik Park)

2010’da başlayan “Farewell” dünya turnesi kapsamında bir kez daha Türk dinleyicileri ile buluşacak olan müzik efsanesi Scorpions unutulmaz bir veda konseri için 19 Ekim’de İstanbul’da, Küçükçiftlik Park'ta olacak. “Still Loving You”, “Send Me An Angel”, “Hurricane”, “Humanity” gibi hepimizin ezbere bildiği şarkılara imza atan, dünya çapında 100 milyondan fazla albüm satışına sahip olan grup son albümleri “Comeblack” ile sahnede olacak. “Wind of Change”, “Still Loving You”, “Rock You Like A Hurricane” gibi efsane olmuş şarkıların yeniden yorumlandığı bu son albümle müzik dünyasında halen var olduklarını kanıtlayan Scorpions bir kez daha İstanbul’u sallayacak.

Nils Frahm, Olafur Arnalds & AWVFTS (19-20 Ekim – Salon İKSV)

Londra/Berlin çıkışlı Erased Tapes Records’un 5. yılını kutlamak üzere düzenlenen turnenin İstanbul ayağında çok özel bir konser için Salon İKSV’de olacak bu güzide topluluk. Genç yaşına 3 albüm sığdıran ve Radiohead’in solisti Thom Yorke’un müziğine bayıldığı Nils Frahm, elektro-akustik olarak tanımlanan müziği ile son yıllarda dünya çapında ismi en çok duyulan müzisyenlerden biri olan ve geçtiğimiz yıl yine Salon İKSV’de çok konuşulan bir konser veren Olafur Arnalds ile ambient ve neoklasik müziğin yaratıcı ikilisi A Winged Victory For The Sullen iki gece üst üste sahnede olacaklar. Bir konserden çok müzik ayinine dönüşecek olan bu dinletiyi kaçırmayın.

Popüler Blog Başlıkları

E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)