Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Rota Önerileri
İstanbul İçin Derbi Vakti

İstanbul İçin Derbi Vakti

Paylaş
Kübra Ulutaş  
Eklenme: 23 Ekim 2021
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
İstanbul İçin Derbi Vakti
Süper Lig’i yakından takip edenler, derbilerin geldiği haftalarda ayrı bir heyecan duyar. Tıpkı 25 Ekim Pazartesi günü oynanacak olan Beşiktaş – Galatasaray derbisi gibi! İkisi de 17 puanda olan ve zirve mücadelesinden kopmamak isteyen iki takımın maçı şüphesiz büyük bir heyecanla bekleniyor.

İstanbul’un iki köklü takımını Vodafone Arena Stadyumu’nda karşı karşıya getirecek olan 10. hafta müsabakası, saat 20:00’de başlayacak. Beşiktaş’ta maçtan önce neler yapılabilir, maç için İstanbul’a gelmeyi düşünenlerin gezip görebileceği nokta atışı adresleri sizinle paylaşmak istedik.

Vodafone Arena Stadyumu’na Nasıl Gidilir?

İstanbul İçin Derbi Vakti

2016 yılında Vodafone Arena ismiyle yeniden açılan, İnönü Stadyumu; Beşiktaş’ta bulunuyor. Stadyum Beşiktaş’ın Dolmabahçe Caddesi’nde, Vişnezade Mahallesi konumunda konuşlanıyor.

45.550 taraftar kapasiteli olan Vodafone Arena Stadyumu’na ulaşmak için pek çok farklı yol var:

  • Anadolu Yakası’ndan; Kadıköy Rıhtım ve Üsküdar’dan kalkan Beşiktaş vapurlarıyla Beşiktaş’a ulaşıp, vapur iskelesinden sonra üç dakikalık bir yürüyüşle stadyuma varabilirsiniz.
  • Anadolu Yakası’nın farklı noktalarındaysanız, Kadıköy-Kartal metrosuyla Kadıköy’e gelip, rıhtımdan Beşiktaş vapuruna binerek aynı güzergâhı kat edebilirsiniz.
  • Avrupa Yakası’nda metrobüs ile Cevizlibağ’a gidip, buradan Kabataş – Bağcılar tramvay hattına geçebilir; Kabataş’tan ise bir dakikalık yürüyüşle Vodafone Arena’ya varabilirsiniz.
  • Keza Esenler, Bağcılar veya Güngören tarafından stadyuma gelecekseniz doğrudan Kabataş – Bağcılar tramvay hattını tercih edebilirsiniz.
  • Taksim’den füniküler ile Kabataş’a ulaşabilir ve yine bir dakikalık yürüyüşün ardından stadyuma varabilirsiniz.

Beşiktaş’ta Nerede Kalınır?

İstanbul İçin Derbi Vakti

Maç için şehir dışından İstanbul’a gelecekseniz, Vodafone Arena’ya ulaşmak için çok çaba sarf etmenize gerek yok! Beşiktaş’ta kalabileceğiniz oldukça geniş çeşitlilikte oteller sizi bekliyor. Hepsini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz!

Beşiktaş’ta Maçtan Önce Nereler Gezilir?

Beşiktaş – Galatasaray maçından önce Beşiktaş’ı, semt ve atmosfer olarak daha yakından keşfetmek isteyenlere bazı tavsiyelerimiz var!

Beşiktaş Çarşısı’nı Mutlaka Görmelisin

İstanbul İçin Derbi Vakti

Beşiktaş Çarşısı; balıkçıları, bakkalları, muhallebicileri, meyhaneleri, lokantaları, kafeleri ve restoranlarının yanı sıra Beşiktaş semtinin kalbinin attığı, alameti farikası kartal heykeliyle müsemma müthiş bir yer. Özellikle maç günlerinde mutlaka görülmesi gereken bir destinasyon.

Beşiktaş Sahili ve Meydanında Birkaç Tur Atmalısın

İstanbul İçin Derbi Vakti

Barbaros Meydanı ismiyle bilinen meydanı, iskelesi, sahile nazır kafe ve restoranları ile hemen bitişiğindeki Deniz Müzesi; Beşiktaş semtini canlı kılan alanlardan sadece bazıları. Sen de maçtan önce bu bölgede birkaç tur atarak hareketliliğe yakından tanık olabilir, deniz kokusunu içine çekip iskeleye gelip giden vapurlar ile daha da hareketlenen Beşiktaş’ın ruhunu duyumsayabilirsin.

Dolmabahçe Sarayı’nı Ziyaret Etmelisin

İstanbul İçin Derbi Vakti

Ayasofya ile Topkapı Sarayı’ndan sonra İstanbul’a gelenlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken tarihi mekânlardan birisi olan Dolmabahçe Sarayı; Osmanlı İmparatorluğu’nun son altı padişahıyla ülkemizin kurucusu Atatürk’ün ikametgâhı olan, bu açıdan da önem taşıyan bir müze hüviyetinde. Avrupa tarzı gösterişli mimarisi, sergi salonları ve oryantal dokusuyla ziyaretçilerin kolay kolay akıllarından silinemeyecek bir yapı.

Ortaköy’de Kumpir Yemelisin

İstanbul İçin Derbi Vakti

İstanbul’un lezzet durakları söz konusu olduğunda kumpir denilince Ortaköy, Ortaköy denilince kumpir akla gelir. Enfes Boğaz manzarasının yanı sıra lezzetli kumpirleriyle Ortaköy’ü fazla anlatmaya gerek yok…