İstanbul Film Festivali Başlıyor, Haber - Duyuru

İstanbul Film Festivali Başlıyor

Sen De Görüşlerini Paylaş

Haber - Duyuru
Editor tarafından eklendi.

İstanbul Film Festivali Başlıyor

200'ü aşkın film gösterimi, 170 bine varan seyirci sayısı ile Türkiye'nin en önemli etkinliklerinden olan İstanbul Uluslararası Film Festivali 2 Nisan'da perdelerini aralıyor.

1982 yılında 1 hafta boyunca sadece 6 filmin gösterimi ile başlayan festival günümüzde Türkiye'nin en kapsamlı festivallerinden bir tanesi.

Türkiye'den ve dünyadan birçok sanatseverin heyecanla beklediği ve 2 hafta süren festivalde film gösterimleri, yarışmalar, ünlü isimlerle söyleşiler yer alıyor. Ulusal ve uluslararası Altın Lale Film Yarışmaları'na da ev sahipliği yapan festivalde, tanınmış isimlerden sinema dersleri gibi programlar da göz dolduruyor.

Akbank sponsorluğunda düzenlenen festival, İstanbul Kültür Sanat Vakfı'nın salonlarında ve İstanbul'daki birçok sinemada gerçekleşecek. Beyoğlu, Kadıköy, Nişantaşı ve Tepebaşı'nda bulunan sinema salonlarında gösterilecek filmlerin ücreti hafta içi 4 TL üzerinden satışa çıktı bile...

Festivale sayılı günlerin kaldığı şu zamanlarda, eğer hala sinema biletlerinizi almadıysanız acele edin, çünkü şimdi sinema salonlarında tatil zamanı!

Festival hakkında detaylı bilgi için: İstanbul Uluslararası Film Festivali

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Son İncelenenler

E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)