İlişki Durumunuza Göre 9 Sevgililer Günü Rotası, Türkiye

İlişki Durumunuza Göre 9 Sevgililer Günü Rotası

2 Yorum

Rota Önerileri Diley Kuru

İlişki Durumunuza Göre 9 Sevgililer Günü Rotası
14 Şubat Sevgililer Günü'nün hafta sonuna denk geliyor oluşu, tüm gezgin çiftleri sevindirmiş olsa gerek. Çünkü bir kez daha ülkemizin güzide yerlerini keşfetmek için bir fırsat daha geçmiş oldu ellerine. Hem de bu kez sevdicekleriyle beraber… Tabi herkesin 14 Şubat anlayışı birbirinden farklı oluyor. Kimi taş sokaklarda el ele dolaşmaktan, kimi faytona binip nostalji yapmaktan, kimi ise yemyeşil bir doğanın içerisinde dış dünyadan izole olmaktan yana. Peki, siz bu 14 Şubat'ı nerede ve nasıl kutlamayı planlıyorsunuz?

1 – Macera Peşinde Koşanlara Kapadokya

kapadokyaHem 14 Şubat için ideal bir rota hem de içinde türlü maceralar barındırıyor. Keşfedilmeyi bekleyen bir sürü tarihi yapının yanı sıra, üstüne bir de Kapadokya Balon Turu ile azıcık adrenalinle tatlandırabiliyorsunuz gezinizi. Tüm bunlara bir de Kapadokya Peri Bacaları'nın arasından güneşi uğurlarken, şarap kadehi tokuşturmak Sevgiler Günü'ne yakışır bir aktivite oluyor. Kapadokya, romantizmi macera ile bütünleştirmek isteyenler için harika bir rota.

Elysee Cave House

  Otel
 • Merkez /
 • Kapadokya /
 • Nevşehir
0850 600 36 50

Tesis Fiyatı

02 Temmuz 2022 giriş oda fiyatı

800 TL

En Uygun Fiyata Git

2 – Nostalji Arayanlara Büyükada

büyükadaBüyükada, 14 Şubat'ın vazgeçilmezi desek yeridir. Özellikle yalnız gezginlerin bu tarihte Büyükada'dan uzak durmalarını tavsiye ediyoruz. Zira adanın tamamı adeta çiftlere tahsis edilmiş gibi. Eskiyi özleyen, geçmişinden kopamayan çiftler için ise oldukça ideal. Şöyle güzel bir fayton turu yapıp, akşamında rakı-balık eşliğinde bu özel günü taçlandırabilirsiniz. Üzerine bir de Büyükada otelleri arasında yer alan ve eski tarz mimariye sahip bir otel buldunuz mu tadından yenmez.

Tiara Büyükada Hotel

  Otel
 • Büyükada /
 • Adalar /
 • İstanbul
0850 600 36 50

Tesis Fiyatı

02 Temmuz 2022 giriş oda fiyatı

987 TL

En Uygun Fiyata Git

3 – Birbirinden Vazgeçemeyenlere Bodrum

bodrumÇünkü Bodrum vazgeçilmez de ondan. Dört mevsimin klasiği haline gelen Bodrum, 14 Şubat'ta romantik çiftlerin en sevdiği rotalardan biri haline geliyor. Sessiz, sakin ve romantik bir hafta sonunun tadı, bu mevsimde Bodrum'da gerçekten de bir başka çıkıyor. Sadece size ait kumsallarda el ele dolaşmak, yazın asla yer bulamadığınız balıkçıda şöyle güzel bir akşam yemeği yemek ve tertemiz havayı içinize çekmek bu 14 Şubat'ta Bodrum'da yapabileceğiniz şeylerden yalnızca bazıları.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

4 – Klasikleşmiş Aşıklara Şile

şileŞile zaten sadece bu hafta sonunun değil, dört mevsim boyunca her hafta sonu çiftlerin en çok tercih ettikleri kaçış rotalarından biri. Tabi 14 Şubat'ta farklı bir ilgi bekliyor olacak Şile'yi, o ayrı bir konu. Ancak kış mevsiminin getirdiği sakinlikle birlikte, oldukça güzel bir atmosfere bürüneceğinden eminiz. Deniz kenarında el ele yapacağınız romantik bir yürüyüşün ardından, Karadeniz'in ufkuna doğru hayallere dalabilirsiniz birlikte.

Shelale Hotel

  Otel
 • Ağva /
 • Şile /
 • İstanbul
0850 600 36 50
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

5 – Romantizmin Kitabını Yazanlara Alaçatı

alaçatıEge'nin kalplerde bıraktığı ize dayanarak, 14 Şubat'ı Alaçatı'da geçirmeye karar verenleri yılın en romantik çifti ilan edeceğiz. Çünkü onlar bunu hak ediyor. Yazın o taş sokaklara iğne atsak yere düşmez iken, bu mevsimde o sokakların hepsi de sizin olacak. Alaçatı'nın dar sokaklarını beraber arşınlar, ister rakı-balık yapar, isterseniz de eğlence mekanlarında çılgınlar gibi eğlenirsiniz. 14 Şubat'ta Alaçatı emrinize amade.

İonic Otel

  Otel
 • Alaçatı /
 • Çeşme /
 • İzmir
0850 600 95 81

Tesis Fiyatı

02 Temmuz 2022 giriş oda fiyatı

1400 TL

En Uygun Fiyata Git

6 – Huzuru Arayanlara Urla

urlaHer daim olabildiğince sessiz, sakin ve huzur dolu bir ortama sahiptir Urla. Böyle insanın içine işleyen bir güzelliği, vazgeçilmez bir havası ve tarifsiz bir sükuneti vardır. Kalabalık şehirlerin gürültüsünden ve karmaşasından kaçanları sonsuz bir sevgiyle kucaklar Urla. İşte bu nedenledir ki, 14 Şubat'ta da sevdiceğinin yanında huzura kavuşmak isteyenlerin de adresi Urla'dan başka bir yer olmayacaktır, olmamalıdır! Bu çiftler ki, Urla'nın o şirin çarşısında turlamalı, akşamında güzel bir rakı-balık ile keyiflendirmelilerdir hayatı.

Aman Ha Pansiyon

  Pansiyon
 • İskele /
 • Urla /
 • İzmir
0232 532 00 63

Tesis Fiyatı

02 Temmuz 2022 giriş oda fiyatı

500 TL

En Uygun Fiyata Git

7 – Neşesini Hiç Kaybetmeyenlere Şirince

şirinceŞimdi sevgiliyle el ele yürümek deyince herkes orada bir dursun. Çünkü bu işin alası Şirince'de yapılır. Şirince'nin o sevimli sokaklarını arşınlamaktan daha romantik bir aktivite daha olamaz 14 Şubat'ta. Tabi bir de şarabın anavatanlarından birine gittiğinizi de unutmamalısınız. Hem adı gibi şirin olan bu Ege kasabasını keşfetmenin hem de o enfes şarapların tadına bakmanın keyfine varmalısınız. Şirince'nin havasını soluduğunuz sürece yüzünüzden hiç tebessümün eksik olmadığını fark etmeniz de uzun sürmeyecek.

Selanik Pansiyon Şirince

  Pansiyon
 • Şirince Mah /
 • Selçuk /
 • İzmir
0232 532 06 99

Tesis Fiyatı

02 Temmuz 2022 giriş oda fiyatı

769 TL

En Uygun Fiyata Git

8 – Doğa Aşıklarına Şavşat Karagöl

şavşat karagölSevgilisinden sonra yeşile ve doğaya aşık olan çiftlerin gidebileceği en güzel adres Şavşat Karagöl. Doğasever çiftlerin bu 14 Şubat'ta gitmesi en muhtemel rotalardan biri olan Şavşat Karagöl'de, göl kenarında kamp yapabilir, gölün çevresini turlayabilir ve gerçek anlamda baş başa kalabilirsiniz. Doğayla iç içe olmaktan hoşlanan, kendini doğanın kucağına bırakmak isteyenlerin adresi Şavşat Karagöl'de, alışılmışın dışında bir Sevgililer Günü geçirebilirsiniz.

9 – Geçmişinden Kopamayanlara Mardin

mardinHayatı boyunca gittiği yerin geçmişini öğrenmeden o yeri gezmiş saymayan, antik kent, tarihi cami, manastır gibi çeşitli eserleri keşfetmekten haz duyan ve adım attığı sokaklarda binlerce yıllık bir tarihi dokunun varlığından haberdar olan çiftler için Mardin, mükemmel bir 14 Şubat rotası. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra Mardin, efsunlu bir dokuya sahip olması dolayısıyla ilginç bir Sevgiler Günü yaşatacak seyahat sever çiftlere. Üstelik tüm bunları yaparken romantizmden de hiçbir şekilde uzaklaşmayacaksınız.

Tuğhan Hotel

  Otel
 • Artuklu /
 • Mardin
0232 532 06 99
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.
2 Kullanıcı Yorumu
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
2
/

-

Bu soğuk kış günlerinde olduğumuz için ben sıcak Bodrum diyorum.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
2
/

-

Gerçekten İzmir'de yaşamak bir şans, önerilen 9 yörenin üçü yarım saatle bir saat arası uzaklıkta, yaşlı çiftler olarak Urla seçimimiz olacak.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)