!f İstanbul Bağımsız Film Festivali Başlıyor, Faydalı Bilgiler

!f İstanbul Bağımsız Film Festivali Başlıyor

Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Editor

!f İstanbul Bağımsız Film Festivali Başlıyor

!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali, Gümüşlük Akademisi Vakfı'nın proje kent ortaklığıyla 22, 23, 24 Şubat tarihleri arasında, Midtown Cinemaximum sinemalarında Bodrumlu sinemaseverlerle buluşacak.

!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin geliştirdiği bu yıl 4. düzenlenen “!f” İstanbul’dan canlı, dünyada ilk kez gerçekleştirilmiş bir alternatif dağıtım ve paylaşım projesi özelliğini taşıyor.

Bu proje çerçevesinde festivalin beş özel filmi, üç gün boyunca İstanbul ile eşzamanlı olarak aynı anda Anadolu'da 26 şehrin yanı sıra Lefkoşa, Gümrü, Erivan, Kudüs ve Ramallah'da ki izleyicilerle de buluşacak. Bodrumlu sinemaseverler filmleri 22, 23, 24 Şubat tarihleri arasında Midtown Cinemaximum sinemalarında izleme fırsatı bulacak.

Film gösterimlerinden sonra yönetmenlerle yapılacak sohbetler internet üzerinden canlı izlenebilecek ve izleyiciler yönetmene film hakkında soru sorma fırsatı bulacak.

İstanbul’dan canlı olarak gerçekleştirilecek film programında 22 Şubat Cuma günü saat 19:00’da yönetmenliğini Kim Nguyen’in yaptığı ilk uzun metrajlı filmi “Savaş Cadısı” izleyenlerle buluşacak.

23 Şubat Cumartesi günü ünlü oyuncu Sarah Poley’in yönetmenliğini yaptığı “Anlattığımız Hikayeler” saat 13:00’da ve Amerikalı yönetmen Brian Knappenberger’in filmi “Biz Birliğiz: Hactivistlerin Hikayesi” saat 15:30’da gösterimde olacak. 24 Şubat Pazar günü ise saat 13:00’da Can Candan’ın yönetmenliğini üstlendiği festivalin tek Türk filmi olan “Benim Çocuğum” ve saat 15:30’da yönetmenliğini Lincoln Oppenheimer’in yaptığı “Öldürme Eylemi” filmleri festivalin son gününde seyirci ile buluşacak.

Festival kapsamın Midtown’daki gösterimlerden elde edilecek tüm bilet gelirleri Gümüşlük Akademisi Vakfı’na bağışlanacak.

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)