Icebarist Club & Lounge'da Andreas Saag Zamanı, Faydalı Bilgiler

Icebarist Club & Lounge'da Andreas Saag Zamanı

Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Editor

Icebarist Club & Lounge'da Andreas Saag Zamanı

İstanbul'un önde gelen avant-garde mekanı Icebarist Club & Lounge, yeni sezonda kendine has eğlence tarzını müziğin dahi isimleriyle birleştirmeye devam ediyor.

Yeni sezona damgasını vuracak bir başlangıç yapan Icebarist Club & Lounge, 13 Ekim’de İskandinav müziğinin parlayan ismi Andreas Saag ile müzik severlere İstanbul’da bir daha yakalayamayacakları bir gece vaad ediyor.

Icebarist Club & Lounge’da Resident DJ Mete Orhon’un performansıyla başlayacak gece, Saag’ın soul, jazz ve techno tonlarını birleştirdiği müziğiyle devam edecek.

Andreas Saag diyor ki; "Bir şarkının sadece bir şarkıdan daha fazla olmasını istiyorum; ağlatmak, mutlu etmek ya da delirtmek gibi bir amaca hizmet etmeli."

Saag’ın, 6 yaşında piyano çalmaya başlaması müziğin hissetirdiklerini erken farketmesini sağladı. Klasik enstrümanlarla devam eden eğitimi sırasında Saag’ı elektronik müziğe yönlendiren ve 14 yaşında turntable'ın başına geçmesine sebep olan esin kaynağı David Axelrode’un plakları oldu. Bu sırada piyanodaki ustalığını klavyeye taşıyan Saag, efsanevi jazz sanatçısı Herbie Hancock’tan etkilenerek müziğini doğaçlama ile geliştirdi.

Profesyonel müzik hayatına 2004 yılında yaptığı çeşitli remixlerle başlayan Saag, "Hollow Recording" etiketiyle çıkardığı "Music in her Eyes", "Gone" and "Let me Decide" gibi dans sahnesini etkileyen singlelardan sonra 2007 yılında Freerange ve SLS etiketiyle ilk albümü olan "Swell Session"'ı çıkardı.

Kendisi soul ve jazz müziğinin enerjisini deep house ve techno ile birleştirmeye adayan Saag, 2010 yılında elektronik müziğin ünlü isimleri Laurent Garnier, Portformat, Pol On ve Dolphin Boy ile beraber bir remix albümüne imza attı.

Konserleri sırasında cazın doğasında olan doğaçlamayı oldukça fazla kullanan ve dans sahnesini sürekli hareketlendiren Andreas Saag, Icebarist Club & Lounge’da sizleri bekliyor.

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)