Hollanda'nın Yelkenli Gemisi 400. Yıl Etkinlikleri İçin İstanbul'a Geliyor!, Faydalı Bilgiler

Hollanda'nın Yelkenli Gemisi 400. Yıl Etkinlikleri İçin İstanbul'a Geliyor!

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Editor

Hollanda'nın Yelkenli Gemisi 400. Yıl Etkinlikleri İçin İstanbul'a Geliyor!

Hollanda ve Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin 400. yılı nedeniyle Amsterdam Limanı'ndan 3 Eylül tarihinde demir alan Clipper Stad Amsterdam gemisi, 14-17 Ekim tarihleri arasında Karaköy Limanı'nda olacak.

Geçmişte Hollanda ticaretinin en önemli taşıyıcısı olan, 1854 yapımı “Vessel de Amsterdam Gemisi”nin birebir yapımı olan Clipper Stad Amsterdam Yelkenli Gemisi, Hollanda-Türkiye ilişkilerinin 400. yılı kapsamında düzenlenecek etkinliklere ev sahipliği yapmak üzere 14-17 Ekim tarihleri arasında İstanbul Karaköy Limanı’na demir atacak.

14 Ekim Pazar gününden başlayarak 17 Ekim Çarşamba gününe kadar devam edecek etkinliklere, Amsterdam, Rotterdam ve Lahey Belediye Başkanları’nın yanı sıra, Hollanda ve Türkiye’nin önde gelen işadamları, tasarımcıları, öğrenciler ve sivil toplum örgütü temsilcileri katılacak.

Clipper Stad Amsterdam’da; Türkiye-Hollanda mevcut ilişkilerini değerlendirmek ve geliştirmek adına moda, finans, yatırım ve lojistik gibi pek çok farklı konuda panel, sergi, özel buluşma ve bol sürprizli etkinlikler düzenlenecek.

76 metrelik Clipper Stad Amsterdam el yapımı otantik bir gemi olmasının yanı sıra kullanılan en ileri teknolojiler ile dikkat çekici özelliklere sahip. Özel kutlamaların yapıldığı gemi, 2009 yılında dünyaca ünlü biyolog, doğa bilimci ve jeolog Charles Darwin’in 200. doğum gününe de ev sahipliği yapmıştı.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)