Hermias Deniz Şenliklerinde Ünlü Konuklar, Faydalı Bilgiler

Hermias Deniz Şenliklerinde Ünlü Konuklar

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Editor

Hermias Deniz Şenliklerinde Ünlü Konuklar

Her yıl 1 Temmuz'da kutlanan Kabotaj Bayramı, Milas'ın Güllük ilçesinde 3 gün boyunca devam ediyor.

Bu yıl 19. kez düzenlenecek olan Hermias Deniz Şenliği ve Balıkçılık Festivali, günün ilk saatlerinde Atatürk büstüne çelenk bırakılması ile başladı. Kabotaj Bayramı’nın anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından Sabiha Özkula’nın kişisel yağlı boya sergisi ve Güllük Belediyesi Kültür Sanat Merkezi’nin açılışı ile devam ediyor.

Kabotaj Bayramı’nı en güzel kutlayan beldelerden biri olan Milas Güllük’te etkinlikler Hermias Deniz Şenliği ve Balıkçılık Festivali çerçevesinde devam edecek. 2 Temmuz Cumartesi günü Grup Karya sahne alacak ve ardından saat 22:00’da Feridun Düzağaç konser verecek.

3 Temmuz Pazar günü ise şenliğin en hareketli dakikaları yaşanacak. Sabah 10:00’da tekne ve yüzme yarışlarının gerçekleşeceği gün içerisinde, geleneksel hale gelen yağlı direkten bayrak kapma yarışı oynanacak. Yine keyifli etkinliklerden bir diğeri ise denizden tabak çıkarma. Yarışmaların kazananları saat 12:30’da ödüllerine kavuşacak.

Hermias Deniz Festivali

Festival, Atiye’nin İsmail Yiğit Spor Tesisi’nde saat 21:30’da vereceği konser ve Anadolu Ateşi Dans Grubu’nun gösterileri ile son bulacak. Anadolu’nun denizcilik kültürünü en iyi şekilde yaşayan ve yaşatan beldelerinden olan Bodrum Güllük’teki bu festivali kaçırmayın.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)