Her Şey Bir Fotoğrafla Başladı!

3 Yorum

İlginç Bilgiler Sevgi Özdil

Her Şey Bir Fotoğrafla Başladı!
Yıl 2011 Murad Osmann'ın Barselona'da kız arkadaşı Nataly Zakharova'nın elini tutarak arkadan çektiği bu fotoğraf hayatlarına dokundu ve işte macera böylece başlamış oldu.
Karşınızda bir fotoğraf karesi var. Bu fotoğraf karesinde de bir kadın. Kadının sırtı dönük ama eli arkaya uzanmış bir şekilde. O eli sımsıkı tutan bir başka el. Bir adama ait olduğu belli bu elin. Ama adam da görünmüyor. Birlikte bir yola çıkmışlar. Nereye gittikleri ise hiç belli değil, zaten önemli de değil. Elleri birbirine kilitli olduğu sürece... Onlar aşklarını göstermenin sonsuz yollarından sadece birini yansıtmışlar...

1 - Sultanahmet Cami / İstanbul

Followmeto Fotoğraf meraklısı Osmann sürekli fotoğraf çekerken kız arkadaşı Nataly sürekli olarak sıkıldığını dile getirmekteydi. Derken Nataly Osmann'ın elini tutar ve bari biraz da beni çek der gibi o fotoğrafı çektirir. İşte o fotoğraf “'Follow Me To (Beni Takip Et) ”' isimli fotoğraf serisine ilham olur ve tüm hayatları değişir.

2 - Burj Khalifa / Dubai

followmetoO fotoğraftan esinlenerek 2011 Ekim'inden beri Osman, gittikleri her yerde Zakharova'nın elinden tutarak fotoğraflarını çekmeye devam ediyor.

3 - Hindistan

followmetoOsmann çekmiş olduğu bu fotoğrafları instagram hesabından paylaşırken, ünlü İngiliz Daily Mail gazetesi onları fark ediliyor ve haber yapıyor. Gazeteye haber olduktan 10 gün sonra ise instagramdaki takipçi sayıları bir anda 25 binden 120 bine fırlıyor.

4 - Iguazu Şelaleleri / Brezilya

followmetoBugün ise bu çift dünya çapında birer fenomen. Şu an ise çiftin instagram hesaplarındaki takipçi sayısı 1 milyonun üzerinde. Daily Mail gazetesinden sonra ikili dünyanın birçok ülkesinde haber olmaya devam ediyor.

5 - She Said Yes

followmetoEvlenme teklifini de yine aynı kompozisyonu kullanarak yapan Osmann bu kareyi takipçilerine 'She said yes' (Evet dedi) şeklinde paylaşıyor.

6 - Las Vegas

followmetoÇiftin böylesine büyük bir başarıyı yakalamalarını tetikleyen birçok unsur var tabi. Fotoğraflardan da anlaşılacağı gibi öncelikle orijinal bir konsept kullanıyorlar.

7 - Napa Vadisi / Kaliforniya

followmetoŞarapları ile ünlü Napa Vadisi'nde öğleden sonra pikniği adlı çalışmalarında da görüldüğü gibi kız arkadaşının güzelliği de bu etkiyi arttıran önemli unsurlar arasında gözümüze çarpmıyor değil.

8 - Saint Petersburg / Rusya

followmetoOsmann'ın çektiği fotoğrafların konseptinin yanında fotoğrafların kalitesi de bu başarıyı etkileyen diğer bir etmen.

9 - Udaipur / Hindistan

followmetoAyrıca Nataly fotoğraflarda giydiği kıyafetlerle de moda ikonu olarak göze çarpıyor. Nitekim Mercedes Benz Fashion Show gibi etkinliklerde boy gösteriyor.

10 - Varanasi / Hindistan

followmetoÇift İstanbul da dahil olmak üzere dünyanın birçok şehrinde “'Follow me”' pozu çekip paylaşmaya devam ediyor. Ayrıca paylaştıkları bu fotoğraflar önemli yayınlarda da paylaşılıyor.

11 - Venedik / İtalya

followmetoHatta yayınlardan öte sanat galerilerinde bile boy gösteriyor. Örneğin Art Basel sergisinde Versace Mansion'unda Amerikalı sanatçı Alec Monopoly ile fotoğrafları boy göstermeye başladı bile.

12 - Abu Dhabi

followmetoOsmann ilk zamanlarda cep telefonu kamerası ile fotoğraflar çekip bu fotoğrafları bilgisayarında işledikten sonra yayınlıyordu. Zaman geçtikçe profesyonel kameralar kullanmaya başlıyor.

Backstage Of Varanasi

followmetoBugün Google şirketi bile Rusya pazarındaki reklamlarında Yandex'e karşı reklam yüzü olarak bu ikiliyi kullanıyor.
3 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
3
/

-

2012 yılından beri takip ediyorum bu ikiliyi. Projenin ismi FollowMeTo... Sonrasında çok kişiye ilham kaynağı oldular. Güzel bir paylaşım olmuş. Herkesin bu gezgin çifti takip etmesini tavsiye ederim.

  • Faydalı buldum (4)
  • Faydalı bulmadım (0)
3
/

-

Yine harika bir konuyu ele almışsınız. Tebrikler, zevkle okudum. :)

  • Faydalı buldum (2)
  • Faydalı bulmadım (0)
3
/

-

Fotoğraflara bakması da, yazıyı okuması da çok keyifli. İnsana hayaller kurduruyor doğrusu. :)

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)