Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Rota Önerileri
Havayolu Yemeklerinde Türkler Yine İlk Sırada

Havayolu Yemeklerinde Türkler Yine İlk Sırada

Paylaş
Anonim  
Eklenme: 15 Ocak 2013
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Havayolu Yemeklerinde Türkler Yine İlk Sırada

Avrupa'nın bir numaralı uçak bileti karşılaştırma motoru Skyscanner, havacılığın nabzını tutmaya devam ediyor. Skyscanner'ın 550'den fazla yolcu ve blogger arasında düzenlediği anket sonucunda belirlenen Avrupa Havayolları Yemek Ödülleri sahiplerini buldu.

Dünyada bini aşkın havayolunun milyonlarca noktasını tarayarak, kullanıcılarına en hesaplı uçak bileti alternatiflerini sunan Skyscanner, ikincisini gerçekleştirdiği Avrupa Havayolları Yemek Ödülleri ile uçuş esnasında sunduğu yemekleri en çok beğenilen havayolu şirketlerini belirledi.

550’nin üzerinde yolcu ve blogger’ın oylama yaptığı ankette, Avrupa’dan 19 uluslararası havayolu şirketi yer alırken, havayolu şirketleri tarafından servis edilen yemekler tat ve sunuma göre değerlendirildi. Pegasus, SAS ve KLM Hava Yolları, Avrupa Havayolları Yemek Ödülleri’nde kendi kategorilerinde birinci sırada yer aldılar.

Düşük maliyetli havayolu kategorisinde Pegasus Havayolları birincilik ödülünün sahibi oldu. İngiliz havayolu şirketi Flybe ise aynı kategoride ikinci sırada yer aldı. Üçüncü ve dördüncülüğü İngiliz havayolu şirketleri Monarch Hava Yolları ve easyJet Hava Yolları aldı. İspanyol havayolu Vueling de yolculardan yüksek puan alarak beşinci sıraya yerleşti.

Kısa mesafe uçuş kategorisinde İsveç‘ten SAS Hava Yolları en yüksek puanı alarak birinci sırada yer alırken, ikincilik Alman havayolu Lufthansa Havayolları’nın oldu. Geçen senenin aynı kategorideki birincisi Türk Hava Yolları bu sene üçüncü sırada kaldı. Türk Hava Yolları’nı İngiliz British Airways ve Rus havayolu Aeroflot takip etti.

Uzun mesafe uçuşlarda en iyi uçak içi yemek servisi ödülünü Hollandalı havayolu KLM Royal Dutch Airlines alırken, Aeroflot ikinci, SAS üçüncü, Air France Hava Yolları dördüncü, British Airways ise beşinci sırada yer aldı.