Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Gezi Rehberi
Güney Afrika’da Vahşi Hayat

Güney Afrika’da Vahşi Hayat

Paylaş
Anonim  
Eklenme: 04 Haziran 2012
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Güney Afrika’da Vahşi Hayat

Güney Afrika’da vahşi hayatı muhteşem bir doğa eşliğinde yaşayın…

Güney Afrika, macera dendiğinde ilk akla gelen ülkelerden. Nedeni ise oldukça basit. Vahşi hayatı muhteşem bir doğa eşliğinde fütursuzca yaşayabiliyorsunuz bu ülkede.

Macera dolu bir tatil geçirmek istiyorsanız, Güney Afrika’nın başkenti Cape Town’a giderek bu coğrafyanın tüm nimetlerinden yararlanabilirsiniz. Okyanusun büyülü sesine teslim olup çocuklarınızla birlikte penguenler eşliğinde, uçsuz bucaksız bir plajda vakit geçirmek isterseniz, Cape Town’da bulunan Boulder’s köyünü ve penguenlerle dolu plajını mutlaka ziyaret edin.

Güney Afrika’nın yerli kabilesi Zulular’ı görmek isterseniz, şehir merkezinden Zulu köyüne yapılan turistik turlarla katılabilirsiniz. Onları ziyarete gelen misafirlere alışkın, sıcakkanlı yerli kabilenin; dansları, gelenek ve görenekleri çocuklarınızın da çok hoşuna gidecektir.

1086 metre yüksekliğindeki Table (Masa) Dağı’nı ziyaret ederek 1500’e yakın bitki çeşidini tanıma imkanını yakalayabilirsiniz. Kristenbosch Milli Botanik Bahçeleri bu dağın eteklerinde karşınıza çıkacak. Ümit Burnu Milli Parkı’nda bol oksijenli havayı içinize çekip, tekne ile fok balıkları adası olarak bilinen Seal Island’a giderek bu sevimli hayvanları yakından görebileceğiniz safarilere katılarak, çocuklarınıza sadece filmlerde gördükleri hayvanların nasıl yaşadığını gösterebilirsiniz.

Haberin tamamı için: Voyager / Haziran