Güneşin Tadını Çıkarabileceğiniz 9 Keyifli Yer, Türkiye

Güneşin Tadını Çıkarabileceğiniz 9 Keyifli Yer

3 Yorum

Rota Önerileri Sevgi Özdil

Güneşin Tadını Çıkarabileceğiniz 9 Keyifli Yer
Yaz aylarının baharı yavaş yavaş sollamaya başladığı son günlerde güneş, tam tadını çıkarmalık. Aşırı sıcakların başlamadığı, güneşin içinizi ısıtmaya devam ettiği ve enerjimizi yükselttiği şu günlerin tadına varacağımız son birkaç haftamız kaldı. Siz siz olun Mayıs ayının son demlerini yaşadığımız şu günlerde kısa kaçamaklar için planlar yapmaya hemen başlayın.

1 - Assos / Çanakkale

AssosBinlerce yıllık görkemli geçmişinde Assos'un kimlere ev sahipliği yaptığını, onların burada ne kadar da keyifli vakit geçirdiğini merak edersiniz buralara geldiğinizde. Antik Yunan'da olduğu gibi doğal bir ortamdan kopmadan ve Ege'nin doğasıyla, kültürüyle bütünleşerek güneşin tadına doyamayacaksınız bu topraklarda.

  Array
  Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

  2 - Gökçeada / Çanakkale

  GökçeadaHomeros'un İlyada Destanı'nı okuyanlar hemen hatırlayacaktır; Deniz Tanrısı Poseidon'un mekanı olduğunu buranın. İmroz Adası, yani Gökçeada'nın, gün batımında kızıl renkli güneşinin denize yansıdığı en güzel seyir noktası ise İncirburnu tarafı. O tarafa gidemezseniz de üzülmeyin, siz yeter ki Gökçeada'da günbatımını izlemek isteyin, adanın dört bir yanından güneş sizi selamlayacaktır.

  3 - Kaş / Antalya

  KaşAntiphellos, Likya'nın küçük ancak önemli liman kenti. Tüm güzelliği ve çekiciliğiyle karşımıza çıkan Kaş'ta bu aralar güneşten hiç kaçmak istemeyeceksiniz. Özellikle de Antiphellos Antik Kenti'nde günü batırmak ayrı bir keyifli oluyor.

  Tesis Fiyatı

  29 Mayıs 2022 giriş oda fiyatı

  600 TL

  En Uygun Fiyata Git

  4 - Filyos / Zonguldak

  FilyosÜç milyon yıl önce Teion - Billaos Antik Kenti'de mutlu insanların yaşadığı yere ev sahipliği yapmış Filyos. Eşsiz doğal güzellikleriyle günümüzde Karadeniz'in saklı kalmış cennet köşelerinden. Harika denizi, yemyeşil doğası ve sımsıcak insanlarıyla Filyos, küçük kaçamaklar için birebir.
  Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

  5 - Yeşil Ada / Isparta

  Eğirdir gölü yeşil adaMasmavi Eğirdir Gölü'ne kendini adeta bırakmış gibidir, Yeşil Ada. Bir yarımada olan Yeşil Ada, sakin ve huzur dolu bir doğanın kucağında. En çok da kendinizle başbaşa kalabileceğiniz bir kaçamak için istikamet Eğirdir. Doğanın yaydığı huzurun yanında tarihin de içinde kalacaksınız, Yeşil Ada'da. Aya Stefanos Kilisesi gibi tarihi kalıntılar büyük bir heyecanla sizi bekliyor.

  Tesis Fiyatı

  29 Mayıs 2022 giriş oda fiyatı

  500 TL

  En Uygun Fiyata Git

  6 - Kazdağı / Balıkesir

  KazdağıZiyaretine gelen herkesi baştan çıkaracak muhteşem görüntüsü ile mitolojik öykülere dalmanız için Kazdağı sizi çağırıyor. Efsaneye göre Zeus'un burada doğduğu ve büyük Troia savaşını da oturarak yönettiği yerdir bu topraklar, aynı zamanda.

  Tesis Fiyatı

  29 Mayıs 2022 giriş oda fiyatı

  1000 TL

  En Uygun Fiyata Git

  7 - Karaburun / İzmir

  KaraburunKaraburun kıyılarından içerilere doğru esen ılık rüzgar, komşu kıyılardan özlem yüklü tanıdık hikayeler fısıldar ziyaretçilerinin kulağına. Ege'nin incisi İzmir'in içinde barındırdığı en saf, en temiz ve en masum köşedir Karaburun.
  Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

  8 - Kaleiçi / Antalya

  KaleiciBurada tarih bildiğinizden daha ihtişamlı, deniz hayal edebileceğinizden daha mavi ve doğa şimdiye kadar gördüklerinizden çok daha çekici… Kaleiçi Antalya'nın göz bebeği. Tarih, huzur, eğlence ve güneşin sizi yakaladığı Kaleiçi bu haftalarda oldukça davetkar.
  Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

  Bonus: Heybeliada

  HeybeliadaPrens Adaları'nın Türk Edebiyatı için ayrı bir yeri olduğunu ama Heybeliada'nın Hüseyin Rahmi Gürpınar ve Ahmet Rasim için bambaşka bir yer olduğu su götürmez bir gerçektir. M.Ö. 2500'e kadar giden oldukça eski ve renkli bir öyküyü de saklıyor Heybeliada. Sakinliğini henüz kaybetmemiş sokaklarında bisiklet sürmek, sahilinde rakı balığa doymak ve manzaranın tadını çıkararak güneşin keyfini sürmek için acele edin deriz.
  Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.
  3 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
  3
  /

  -

  Çanakkale, Güzelyalı-Kepez ve de Şehitlikler. Hem ucuz, hem de tarih kokan yerler.

  • Faydalı buldum (1)
  • Faydalı bulmadım (0)
  3
  /

  -

  Isparta Yeşil Ada gibi herkes tarafından pek bilinmeyen yerlerin tanıtımını yapmak çok faydalı. Türkiye'de böyle çok yer vardır, tur şirketleri bu tür yerler üzerinde çalışmalı. TV'lerde de çeşitli yörelerde yöresel yemekler, coğrafi özellikler tanıtılıyor. Acaba ne kadar o yöre insanına ekonomi ve kültürel değerlendirmeler açısından faydalı oluyor?

  • Faydalı buldum (1)
  • Faydalı bulmadım (0)
  3
  /

  -

  Filyos inanılmaz ekonomik bir beldedir. Taze balığından ve salatasından mutlaka tadın. Otel haricinde uygun pansiyonları var. Filyos'a yakın keşfedilmemiş koyları gezmeden dönmeyin. Mogada-Güzelcehisar-Kızılkum. Filyos'a bir defa gelen Filyoslu olur. :)

  • Faydalı buldum (2)
  • Faydalı bulmadım (0)

  Popüler Blog Başlıkları

  Son İncelenenler
  E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)