Görme Engelli Ve Bisikletli Yolcular İçin Seyahat Engeli Kalkıyor, İlginç Bilgiler

Görme Engelli Ve Bisikletli Yolcular İçin Seyahat Engeli Kalkıyor

Yorum Yok

İlginç Bilgiler Editor

Görme Engelli Ve Bisikletli Yolcular İçin Seyahat Engeli Kalkıyor

Karayolu yolcu taşımacılığında geliştirdikleri uygulamalarla sektörde standartları belirleyen Ulusoy ve Varan, 2013 yazına yeniliklerle giriyor ve yaz dönemi ile birlikte seyahatler esnasında yaşanan engelleri de tarihe karıştırmaya hazırlanıyor.

Türkiye genelinde 550 noktada hizmet veren Ulusoy ve Varan, yaz dönemine yeni hat ve uygulamalarla başlıyor.

6 milyon kişinin seyahatte ilk tercihi olan sektörün iki dev ismi ile bu yaz bisikletli yolcular da seyahat edebilecek.

Türkiye'de ilk kez otobüs ve terminallerinde Braille alfabesi kullanımına başlayacak olan Ulusoy ve Varan ile görme engelli yolcuların daha kolay seyahat edebilmeleri sağlanacak.

Yolcuların güvenliği, memnuniyeti ve konforu için hazırlanan 5 yıllık strateji planı doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Ulusoy ve Varan Otobüs Grubu Genel Müdürü İmran Okumuş, hayata geçirilen projelerle ilgili olarak; "Her yıl bizimle seyahat eden milyonlarca yolcumuzun mutluluğu için, sektörde ilk olma özelliğini taşıyan farklı uygulamaları hayata geçiriyoruz. Pilot olarak sayılı otobüsümüzün koltuklarına konumlayacağımız Braille alfabesi kullanımını, yıl genelinde filomuzun geniş bir bölümüne yaymayı hedefliyoruz. Sadece otobüslerimizde değil, projeyi terminallerimize yayıp görme engelli yolcularımızın kontrolleri dışında, seyahat erişimlerini kısıtlayan faktörleri ortadan kaldırmak istiyoruz." dedi.

Okumuş, "Öte yandan 7'den 70'e bisikleti seven bir toplumuz. Yaptığımız araştırmalarda otobüs seyahatlerinde bisikletini yanında getirmek isteyen, ancak bu konuda mağduriyet yaşandığını tespit ettik. Filomuzda yaptığımız düzenlemelerle, rezervasyon yaptırarak bisikletiyle birlikte gelen yolcularımızı da ağırlayacağız" dedi. Önümüzdeki dönemde farklı uygulamaların da hayata geçirileceğini söyleyen İmran Okumuş, yaz süresince seyahat mağduriyeti yaşanmaması için seferlerde ve seyahat noktalarında düzenlemeye gidildiğini, Türkiye'nin 550 noktasında tüm beklentileri karşılayacaklarını vurguladı.

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)