Göl Havası Almak İster Misiniz?, Rota Önerileri

Göl Havası Almak İster Misiniz?

Yorum Yok

Rota Önerileri Editor

Göl Havası Almak İster Misiniz?

Turizm modasının vazgeçilmezlerinden İtalyan Gölleri, bu ilkbahar planlarınız arasında olabilir… Romantik ve huzur dolu anlar sizi bekliyor.

Alpler'in ağırbaşlı ululuğu, İtalyan doğallığının sakinliği, tertemiz bir gökyüzü, kadifemsi bir bitki örtüsü ve İtalyan gölleri. O kadar görmezden gelinemeyecek bir orijinalliğe ve güzelliğe sahipler ki, şimdilerde yeniden turizm modasının yüzü olma yolunda sağlam adımlar atıyorlar. Peki bu güzelliğin tadını en iyi nasıl çıkarabilirsiniz?

Bir akşamüzeri gezintisi ya da uzun bir hafta sonu tatili için nasıl karar vermeli? İtalyan gölleri gezintinizi rehberimizden başlatırsanız büyülü seyahatiniz daha da güzel geçecek.

Como Gölü

Milan'ın üzerinden bir dansçı edasıyla bacaklarını sürüyerek geçen Como Gölü, her biri birbirinden etkileyici villalarla çevrili. Özellikle ‘Giorgio' Clooney de etrafta olduğunda daha da gösteren Como Gölü'nün cömert cazibesini iyice hissetmek için bir hafta sonunuzu mutlaka buraya ayırın.

Orta Gölü

Stresa'nın bir otobüslük batısında, kadife yeşili yamaçların içinde bulunan Orta Gölü sabahın erken saatlerindeki sisli ve mistik dokusuyla Balzac'ın da favorilerimnden.

Garda Gölü

İtalyan göllerinin bu en büyüğü ve en Akdenizlisi, akkor haldeki Dolomites'ten Verona'nın üzüm bağlarına dek uzanıyor. Indigodan tropik turkuaza kadar mavinin tüm tonlarını taşıyan suları, güneş ışınlarını devasa bir güneş paneliymişçesine emiyor.

Haberin kaynağı için: Voyager / Mart 2013

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)