Gezginlerin Kabak Koyu Hatıraları, Rota Önerileri

Gezginlerin Kabak Koyu Hatıraları

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Rota Önerileri Editor

Gezginlerin Kabak Koyu Hatıraları

Kabak Koyu'ndan döndükten sonra adı her geçtiğinde aklınızdan hiç çıkmayan o kadar çok anınız olacak ki…

Kızıl kayalar, masmavi bir deniz, yeşilin her renginden bir orman. Misler gibi defne yaprakları, çam ağaçlarından burnunuza gelen reçine kokuları, cırcır böceklerinin ev sahipliği… Keçiboynuzlarını dalından yerken düşüncelere dalan insanlar…

Hani derler ya “'her insanın en az bir kez yapması gereken bir şey”' ya da “'en az bir kere bulunulması gereken bir yer”' diye. Kabak Koyu işte böylesi bir yer. En az bir gece uyumalısınız, en az bir kez dolunayda yakamozlarla yüzmelisiniz. Koyda konaklayan tanımadığınız bir grupla birlikte gitar eşliğinde şarkı söylemelisiniz, şanslıysanız ney çalan birisine de rastlayabilirsiniz.

Çağdaş yaşam diye sunulan her şeyden uzakta kafa dinlemelisiniz bu cırcır böcekli koyda. Tatil rotalarının içerisinde en sakin duran belki de Kabak Koyu… Zamanın Arsen Lüpen tarafından çalındığı, özünüze dönebileceğiniz, çevrenizdekilerle barış içinde vakit geçirebileceğiniz, sosyal statünün önemini yitirdiği, çırılçıplak kaldığınız bir yerdesiniz.

Likya Yolu'nun beyazlarla işaretlenmiş istikametini takip edip doğanın içerisinde bir macerada bulabilirsiniz kendinizi. Kabak ulaşım zorluğu nedeni ile kirletilmemiş ve doğal güzelliğini muhafaza edebilmiş bir bölge. Zaten birinci derece sit alanı ilan edilmiş ve her türlü inşaat yasaklanmış Kabak Koyu'nda.

Bir sırt çantasına sığdırabilirseniz tüm dünyanızı, arılardan ve kelebeklerden çok da çekinmiyorsanız, yürümekten ve sıcaktan hiç şikayetiniz yoksa, şelale görebilmek için metrelerce tırmanmayı göze alabiliyorsanız, manzara izlemek sizin için vazgeçilmezse, sizi Kabak Koyu'na davet ediyoruz.

Haberin tamamı için: Dergi Bursa / Haziran-Temmuz

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)