Freebird Havayolları İle Bursa Kuveyt Uçuşları Başlıyor, Haber - Duyuru

Freebird Havayolları İle Bursa Kuveyt Uçuşları Başlıyor

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Haber - Duyuru Editor

Freebird Havayolları İle Bursa Kuveyt Uçuşları Başlıyor

Bursa-Kuveyt arasında doğrudan uçak seferleri Freebird Havayolları tarafından 7 Ağustos'ta başlatılıyor.

Bursa Valiliği'nin yazılı açıklamasına göre, valiliğin, geçen ay Kuveyt Aile Fuarı'nda yapılan görüşmeler sonucunda sözünü aldığı Yenişehir-Kuveyt arası doğrudan uçak seferleri için takvim belli oldu.

Freebird Havayolları tarafından 7 Ağustos'ta başlatılacak seferlerle, Bursa'ya en fazla turist gönderen ülkeler arasında ikinci sırada yer alan Kuveyt, Ramazan Bayramı'nda da yönünü Bursa'ya çevirecek.

Arap turizmi için büyük önem taşıyan doğrudan uçuşların ilk etapta yüksek sezon olarak ifade edilen ağustos ve eylül aylarını kapsayacak şekilde geliştirilmesi planlandı. Gelen talebe göre, uçuş takvimi kış sezonu için yeniden şekillenecek.

Yenişehir-Kuveyt arası seferlerin ilki, arife gecesi 00.20'de Kuveyt çıkışlı olarak yapılacak, bunu eylül ayı sonlarına kadar her hafta iki sefer izleyecek. Salı günleri saat 20.00'da Bursa Yenişehir Havalimanı'ndan kalkış yapacak uçağın karşılığı ise çarşamba günleri yine saat 00.20'de Kuveyt çıkışlı olacak. Yaz sezonu boyunca Kuveyt'ten Bursa'ya 9 uçak iniş yapacağı belirtilirken, doğrudan uçuşların bu yıl Arap turist sayısında önemli yansımaları olması bekleniyor.

Bursa Valisi Harput, gerçekleştirilen görüşmelerin meyvelerini toplamaya başladıklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

"7 Ağustos'ta başlayacak olan seferler, Arap misafirlerimizin önündeki ulaşım engelini ortadan kaldıracak. İlk seferin özellikle Ramazan Bayramı öncesine denk geliyor olması ise bizim için çok daha güzel. Özellikle arife günü gerçekleşecek olan sefer, ramazan ayını ülkelerinde geçirmeyi tercih eden Arap misafirlerimizin, bayramı Bursa'da geçirmeleri için itici bir güç oldu. Dileriz, ilkinde olduğu gibi diğer seferlerde de yine yüzde 100 doluluk sağlanır ve Bursa'ya sunulan bu faydalı hizmet sürdürülebilir bir katkıya dönüşür."

Kaynak: AA

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler

E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)