Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Gezi Rehberi
Fransız-İtalyan Esintileri: Annecy Gölü

Fransız-İtalyan Esintileri: Annecy Gölü

Paylaş
Anonim  
Eklenme: 23 Ağustos 2012
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Fransız-İtalyan Esintileri: Annecy Gölü

Annecy gölü, ünlü isimlerin de tercih ettiği ruhunuzu arındıracağınız bir destinasyon…

Kuzeyden geldiğinizde Annecy karşınıza çıkacak ilk göl. Hava güneşli olduğunda göl kenarındaki parkın içinde bölge sakinlerinin güneşlendiğinde, öğle yemeklerini yediklerine ya da akşam yaptıkları keyfe tanıklık ediyorsunuz. Gölün şık ve tarihi şehir merkezi de kendisiyle aynı isimde.

Annecy; Savoyard lezzetlerinin, cafelerin ve sanat dükkanlarının sıralandığı rüzgarlı Ortaçağ caddeleri, kanalları ve sakin turistik ortamı ile birlikte tam bir Fransız. Tüm Savoie bölgeleri gibi Annecy de 1860’a kadar Sardinya Krallığı’nın bir parçası olmuş ve bu İtalyan geçmiş halen, her yıl Ekim ayının başında düzenlenen İtalyan Film Festivali ile birlikte hafta boyu süren kutlamalarda ve ‘dolce vita’ cazibesinde kendini belli ediyor.

Annecy, Savoie’yi akıllardan çıkmayacak bir yer haline getirecek biçimde sahil ve dağ kontrastını müthiş bir uyum içinde ortaya çıkarıyor. Kasabanın canlı göl kenarı sahilinde tembellik yapabilir ve bir saatten daha kısa bir süre içinde serin Alp yeşilliklerinde Mont Blanc’ın beyaz, buyurgan ve göz alabildiğine yüksek tepesi ile La Tournette’nin gri-yeşil duvarına kadar varan manzara eşliğinde keyifli bir yürüyüş yapabilirsiniz. Ya da Annecy’de bir bisiklet kiralayıp, Semnoz masifinin en yüksek noktasına kadar gelen otobüslerden birine bu bisikletle binebilir ve ardından; tüm kasları şişmiş ve nefes nefese tepeye ulaşmaya çalışan bisikletçilerin yanından hızla geçerek kendinizi upuzun yoldan aşağı bırakabilirsiniz.

Haberin devamı için: Voyager / Ağustos