Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Faydalı Bilgiler
"Flower Show Turkey" İle Dünyanın Bitkisi Bir Arada

"Flower Show Turkey" İle Dünyanın Bitkisi Bir Arada

Paylaş
Anonim  
Eklenme: 12 Aralık 2012
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
"Flower Show Turkey" İle Dünyanın Bitkisi Bir Arada

Ülkemizde, sektöründe düzenlenen en büyük fuar alan Flower Show Turkey, CYF Fuarcılık organizasyonu ile 13 - 16 Aralık 2012 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde kapılarını sektör bileşenlerine açıyor.

Pazar büyüklüğü 1 milyar dolar olan süs bitkileri sektörü CYF Fuarcılık organizasyonuyla 13 Aralık 2012'de bir araya geliyor. Ülkemizde, sektöründe düzenlenen en büyük fuar alan Flower Show Turkey, CYF Fuarcılık organizasyonu ile 13 - 16 Aralık 2012 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde kapılarını sektör bileşenlerine açıyor.

CYF Fuarcılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yüksel; "2011'de ihracat oranı en çok artan sektör bitki sektörü olmuştur. Aslında dışarıdan bakıldığında çoğu kimsenin yakından tanımadığı bir sektör, ama her geçen gün isminden biraz daha fazla söz ettiren, çok büyük alanlarda üretimin yapıldığı dev bir ticari alan. Flower Show Turkey ile amacımız, uluslararası platformda pazarlama ağını genişleterek, ihracat ve ithalat ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte profilleri bünyemizde barındırarak sektörün çözüm noktası olabilmektir." dedi.

Bu yıl 2.si düzenlenen fuarda, 17 farklı ülkeden 300'e yakın katılımcı ve ziyaretçi ile dünyanın dört bir yanından sağlanacak fuar katılım ve ziyaretleri sayesinde, üreticilerin sektörel bazdaki talepleri değerlendirme ve bu taleplerin karşılanması yönünde çalışmalara başlanacak. Flower Show ile birlikte, eksikliklerin belirlenip giderilmesi, ürün çeşitliliğinin arttırılması ve satış ağının genişletilmesi ile Türkiye'deki bitki sektörünü daha da ileriye taşımak hedefler arasında.

Flower Show Turkey'de tüm üretim bölgelerinden gelen ülkemizin en büyük fidanlıkları, iç ve dış mekân süs bitkileri ve peyzaj ürünleri ile katılımcı olarak yer alırken, İtalya, İspanya, Almanya, Belçika, Hollanda, Yunanistan gibi ülkelerden de fidanlıklar; Fransa, Hollanda, Yunanistan, Almanya gibi ülkelerden gül, ortanca, karanfil, kesme çiçek üreticileri de fuarda ürünlerini sergilenecek.