Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Faydalı Bilgiler
Filmekimi Biletleri Satışa Çıkıyor, Filmler Şehrin Dışına Taşıyor!

Filmekimi Biletleri Satışa Çıkıyor, Filmler Şehrin Dışına Taşıyor!

Paylaş
Anonim  
Eklenme: 27 Eylül 2011
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Filmekimi Biletleri Satışa Çıkıyor, Filmler Şehrin Dışına Taşıyor!

Bu yıl 10. kez düzenlenecek olan Filmekimi biletleri 1 Ekim Cumartesi saat 11:00'da satışa çıkıyor...

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen Filmekimi'nde dünyanın bilinen festivallerinden ödül almış 39 adet film gösterilecek. Sinema dünyasının yakından tanıdığı usta yönetmenlerin son filmleri festival süresince seyirciler ile buluşacak.

8-15 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek festivalin filmleri Atlas, Beyoğlu, Nişantaşı City's ve Maçka G-Mall'da gösterilecek. Festival bilet fiyatları ise oldukça uygun. Hafta içi, hafta sonu ve öğrenciler için farklılık göstermekle birlikte 5 TL - 8 TL - 14 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Filmekimi'nin 10. yılında en çok dikkat çeken özelliği ise kuşkusuz ki festivalin İstanbul'un dışına taşıyor olması. Türkiye'nin 5 büyük şehrinde seçilmiş filmlerin gösterimleri gerçekleşecek ve şüphesiz sinema severler için unutulmaz bir hafta olacak!

Bu şanslı şehirler ve Filmekimi tarihleri;

  • 13 - 16 Ekim: İzmir
  • 20 - 23 Ekim: Bursa ve Konya
  • 27 - 30 Ekim: Trabzon ve Diyarbakır

Filmekimi biletlerinizi, Biletix satış noktalarından ve film gösterimlerinin gerçekleşeceği salonlardan satın alabilirsiniz. Filmekimi'nin İstanbul'dan dışarı taştığı bu yıl, siz de filmlerin peşine düşün ve 6 şehirden birinde festival ile buluşun!