Expotroia Çanakkale Turizm Ve Ticaret Fuarı Açıldı, Haber - Duyuru

Expotroia Çanakkale Turizm Ve Ticaret Fuarı Açıldı

Sen De Görüşlerini Paylaş

Haber - Duyuru
Editor tarafından eklendi.

Expotroia Çanakkale Turizm Ve Ticaret Fuarı Açıldı

Çanakkale Sanayici ve İş Adamları Derneği (ÇASİAD) önderliğinde ilk kez düzenlenen "Expotroia Çanakkale Turizm ve Ticaret Fuarı" törenle açıldı.

Vali Güngör Azim Tuna, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre Merkezi'ndeki törende, Çanakkale'nin ilk fuarını gerçekleştirdiğini belirterek, bunun gururunu yaşadıklarını söyledi.

Tuna, Çanakkale'nin, dünyanın en eski kentlerinden biri olan Truva Antik Kenti, en büyük savaşların yaşandığı Gelibolu Yarımadası, Kazdağları'ndan boğazlara uzanan engin doğası, Bozcaada ve Gökçeada gibi Ege'nin iki inci adası, muhteşem boğaz manzarası ve sıcak kanlı insanlarıyla önemli zenginlikleri barındırdığına işaret etti.

Bir ilki gerçekleştirmenin zorluklarını düşünerek fuarda sektör kısıtlaması yapılmadığını dile getiren Tuna, Çanakkale'de, yurt içi ve yurt dışı ticaret yapacak iş adamlarının temsilcileriyle buluşmasının önemli olduğunu bildirdi.

Yiyecek, içecek, gıda ürünleri, turizm sektörü, tarım ürünleri, mobilya, ekipman, tekstil, otel, gıda firmaları, maden, seramik ve otomotiv sektörü temsilcilerinin stantlarının yer aldığı fuar, 19 Mayıs'a kadar gezilebilecek.

Kaynak: AA

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Son İncelenenler

E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)