Eskikaraağaç Leylek Şenliği

Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Diley Kuru

Eskikaraağaç Leylek Şenliği
Her sene bahar aylarında Bursa'nın Gölyazı köyüne gelen leylekler, bir şenliğin habercisi aslında. Leyleklerin gelmesi şerefine şenlikler düzenlenir, sanatçılar gelir, konserler ve eğlenceler gerçekleştirilir. Köy ahalisi ise kendi ürettiği ürünlerini sergiler. Yani Gölyazı'na gelen leylekler Eskikaraağaç Leylek Şenliği ismiyle her sene kutlanıyor bu doğa harikası yerde.
Eskikaraağaç Köyü, Gölyazı'ya 6 km uzaklıkta bulunuyor. Şenlikler bu köyün meydanında düzenleniyor ve oldukça eğlenceli geçiyor. Bulduğunuz bir ağacın dibine çadırınızı kurarak, siz de bu eğlenceye dahil olabiliyorsunuz.
Eskikaraağaç Leylek Şenliği, her yılın Mayıs ayında gerçekleştiriliyor. Fener alaylarıyla açılışı yapılan festival, günbatımında köyün tepesinden ve meydanda son bulacak olan yürüyüşle başlıyor. Akşamın da ise konserlerle birlikte eğlence devam ediyor. Siz de dilerseniz konserlere katılabiliyor, dilerseniz de çadırınız başında mangal yapabiliyorsunuz. Köylü teyzelerin sattığı lezzetli gözlemelerden de yiyebilirsiniz elbette.
Eskikaraağaç Leylek Şenliği'ne arkadaşlarınız ile birlikte katılırsanız, oldukça eğlenceli bir hafta sonu geçirebilirsiniz. Şimdiden iyi eğlenceler dileriz.
Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)