Erciyes'te 9 Konaklama Tesisinin Temeli Atıldı, Haber - Duyuru

Erciyes'te 9 Konaklama Tesisinin Temeli Atıldı

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Haber - Duyuru Editor

Erciyes'te 9 Konaklama Tesisinin Temeli Atıldı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin "Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi Projesi" kapsamında yapımı planlanan 9 konaklama tesisinin temeli atıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Erciyes Dağı'nın Tekir Yaylası'nda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, yıllardır birçok temel atma ve açılış töreni yaptıklarını ama konu Erciyes olunca çok daha farklı duygular hissettiğini ifade etti.

Erciyes'te tarihe iz vuracak bir iş yapıldığını dile getiren Özhaseki, şöyle devam etti:

"Erciyes atıl bir vaziyetteydi. Büyükşehire dahil olduktan sonra yurt dışında imrendiğimiz ne varsa yapmaya başladık. Önce müşavir firmayı bulduk. Detaylı bir incelemenin ardından burada kayak merkezi olabileceği belirtildi. 2-3 yıl projeyle uğraştık. Bu bittikten sonra işin kendimize düşen bölümüne başladık. Önce altyapıyı bitirdik. Sonra mekanik tesisleri yaptık, ana akslar bitti. Ardından kayak pistleri ile karlama ünitelerini yaptık. Biz 100 milyon avrodan fazla para harcadık ama hiçbir kuruşu boşa harcamadık. Şimdi konaklama tesislerinin yapımına başlanıyor. Belediyelerin yaptığı birçok proje vardır. Bazılarının ömrü günü birliktir. Bazıları uzun ömürlüdür ama getirisi olmaz. Erciyes uzun ömürlü olduğu gibi getirisi olan bir proje."

Özhaseki, Erciyes'in Kayseri'yi dünyaya açacak bir proje olduğunun altını çizerek, "2014 yılında Balkan Kayak Şampiyonası Erciyes'te yapılacak. Böylesi tesisler yapılması halinde önemli şampiyonalar alınabiliyor. Talip olduğumuz uluslararası birçok şampiyona var. Erciyes bizim için sevda gibidir. Burada termal su bulunduğunu biliyoruz. Onu çıkartmaya çalışıyoruz. Biz Erciyes'i sadece kış mevsiminde değil yılın 12 ayı hizmet verecek şekilde planlıyoruz. Termal suyu da çıkarırsak 12 ay kullanımımız kesinleşecek" şeklinde konuştu.

Yayla Enerji Üretim, Turizm, İnşaat AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yayla ise temel atılacak olan bölgede toplam 21 projenin hayata geçirileceğini, bunlardan 17'sinin butik otel, 4'ünün de yıldızlı otel olacağını belirterek, Erciyes'te şu an yaklaşık 800 olan yatak kapasitesinin 6 binlere çıkacağını vurguladı.

Konuşmaların ardından 9 konaklama tesisinin temeli atıldı.

Kaynak: AA

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler

E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)