Erciyes'e Olimpik Pistler Yapılıyor, Haber - Duyuru

Erciyes'e Olimpik Pistler Yapılıyor

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Haber - Duyuru Editor

Erciyes'e Olimpik Pistler Yapılıyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, Erciyes'e olimpik standartlarda dört ayrı pist daha yapılıyor.

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, Erciyes'e olimpik standartlarda dört ayrı pist daha yapılıyor. Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin Erciyes'e yatırımları pistlerin genişletilmesi ve yeni pistlerin yapılmasıyla devam ediyor. Uzunağa, Dündar ve Kabaktepe bölgelerine dört ayrı pist yapımı için çalışmalar geçen ay başladı.

Bu pistler Tekir ve Halil'in Yurdu olarak bilinen Hisarcık Kapı'ya inecek. Kılçık bağlantılarıyla birlikte 12 pistin yapımı yaz döneminde tamamlanacak. Turizm merkezlerinde kayak pistlerinin genişliği 40-50 metre civarında oluyor ancak Erciyes'e yapılan pistlerin genişliği 100 metreyi buluyor ve bu genişlik olimpik standartlar olarak kabul ediliyor.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin yaz döneminde yapacağı çalışmalarla Erciyes'teki mevcut pist alanlarına 21 kilometre daha ilave edilecek. Bu yıl yapılacak olan pistlerin toplam alanı 2 milyon metrekareyi buluyor.

Kaynak: AA

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler

E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)