En Kolay ve En Kaliteli Görüntülü Konuşma Uygulamaları, Türkiye

En Kolay ve En Kaliteli Görüntülü Konuşma Uygulamaları

Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Kübra Ulutaş

En Kolay ve En Kaliteli Görüntülü Konuşma Uygulamaları
Ailenizdeki teknolojiye en uzak kişilerin bile kolayca bağlanabilecekleri görüntülü sohbet uygulamalarını sizin için derledik. Denedik, değerlendirdik. Bazılarında üyelik yok, zaman sınırı yok, bazılarında… Özel günler ve bayramlarda sevdiklerinizden ayrı kalmayın, onlarla yapacağınız görüntülü çevrimiçi görüşmeleri kolayca ayarlayın.

1 - Instagram ve Facebook Görüntülü Sohbet Odaları

fbAilenizde Instagram veya Facebook hesabı olmayan kimse kaldı mı? Eğer varsa onlar dahi Facebook veya Instagram üzerinden başlatacağınız bir görüntülü konuşmaya katılabilirler. Bu uygulamaların görüntülü sohbet odaları özellikle pandemi döneminde oldukça popülerleşti. Bu odalar ücretsiz ve zaman sınırı yok. 50 kişiye kadar sohbet edebilirsiniz.

2 - Google Meet

meetÜcretsiz ve yine 49 kişiye kadar tek ekranda görüntülü konuşabileceğiniz bir diğer uygulama Google Meet. Bu uygulama Google'ın diğer servisleriyle entegre bir şekilde çalışıyor ve aslında iş dünyası için geliştirilmiş. Ama kullanımı o kadar basit ki aile toplantıları için biçilmiş kaftan. Yine sadece toplantıyı düzenleyen kişinin Meet'te toplantıyı organize etmesi yeterli. Meet'i hem masaüstü hem de akıllı telefonlar aracılığıyla kullanabilirsiniz. Oldukça sade bir arayüze sahip olan uygulamaya giriş yapmak için bir mail adresine sahip olmanız gerek. Sonrasında ise kendinize özel bir sohbet linki oluşturup, görüşmek istediğiniz kişilere bu linki göndererek bir sohbet başlatabilirsiniz.

3 – Zoom

zoomZoom, deneyimlediğimiz görüntülü konuşma platformları arasında görüntü ve ses kalitesi açısından oldukça iddialı bir uygulama. Düşük internet hızlarında bile kesintisiz ve kaliteli bir görüntü sağlamasının yanı sıra ekran paylaşımı, mesajlaşma, 100 kişiye kadar katılım gibi özellikleri de ön plana çıkıyor. Yalnız Zoom'un ücretsiz versiyonunu kullanacaksanız eğer görüntülü sohbetleriniz 40 dakika ile sınırlı. Ücretli üyelik aldığınızda ise bu süre sınırsız. Herhangi bir ücret ödemek istemezseniz de 40 dakika sonunda kapanan sohbet odasını yeniden açmanız ve sevdiklerinizi tekrar davet etmeniz gerekiyor. Bu uygulamanın ücretli versiyonu biraz pahalı. Bu yüzden ücretli versiyon daha çok şirketler ve eğitim kurumları tarafından tercih ediliyor. Zoom kullanımı pandemi yaklaşık yüzde 300 artmış!

4 – Viber

viberAkıllı telefonunuzda ve bilgisayarınızda sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz bir diğer görüntülü sohbet uygulması ise Viber. Herhangi bir üyelik gerektirmeyen, sadece telefon numaranız ile kaydolabileceğiniz uygulama da diğer türdeşleri gibi ücretsiz bir şekilde çalışıyor. Ancak görüşeceğiniz kişilerin bir Viber hesabı yoksa, bu görüşmelerden belirli bir ücret kesiliyor. Viber'de görüntülü sohbetin yanı sıra mesajlaşma ve fotoğraf gönderimi gibi özellikler mevcut.

5 – Whatsapp

wpWhatsapp'ın görüntülü sohbet uygulamasında en fazla 4 kişi konuşabiliyorsunuz ama yine de bahsetmeden geçmek olmazdı. Çünkü Whatsapp'ın hayatımızdaki yeri o kadar yoğun ki artık dedelerimizle bile bu uygulama üzerinden konuşur olduk. Akıllı telefon kullananlar tarafından vazgeçilmez olan Whatsapp, kişisel bilgisayarınıza da entegre olabiliyor. Ücretsiz kullanılabilen uygulamadan yararlanmak için ise telefon numaranız ile bir hesap açmanız yeterli.

6 – BiP

bipTurkcell tarafından geliştirilen bir uygulama olan BiP'e tıpkı Whatsapp gibi telefon numarası ile kayıt olabiliyorsunuz. Farklı mesaj ifadeleri ve arayüz ile renkli ve kullanması keyifli olan bu uygulamada da sevdiklerinizle buluşmanız mümkün.

7 – Skype

skypeListemizin sonunda yer alan Skype, görüntülü sohbet uygulamaları arasında eskiden beri kullanımı yaygın olanlardan. Yine akıllı telefon ve bilgisayarlara uyumlu bir şekilde çalışan bu uygulamada görüşmelerinizi gerçekleştirmek için bir hesabınızın olması yetiyor. 50 kişiye kadar katılım sağlanabilen Skype'ın hizmetleri ise ücretsiz

Popüler Blog Başlıkları

E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)