En İyi Havayolu Şarapları Yarışması'nda Türk Şarapları İlk 5'te!, Haber - Duyuru

En İyi Havayolu Şarapları Yarışması'nda Türk Şarapları İlk 5'te!

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Haber - Duyuru Editor

En İyi Havayolu Şarapları Yarışması'nda Türk Şarapları İlk 5'te!

Avrupa'nın bir numaralı uçak bileti arama ve karşılaştırma motoru Skyscanner'ın bu yıl ikincisini gerçekleştirdiği En İyi Havayolu Şarapları Ödülleri'nin sonuçları belli oldu. Tanınmış şarap uzmanı Tom Cannavan'ın liderliğinde, 12 şarap uzmanı ve uluslararası seyahat eden yolculardan oluşan jüri ekibinin kararı ile Pegasus iki kategoride ilk 5'e girerek Türk şaraplarının kalitesini gözler önüne serdi.

Seyahat etmek isteyenlere 1000’i aşkın havayolunun milyonlarca noktası için en ucuz uçak bileti alternatiflerini karşılaştırmalı olarak sunan Skyscanner’ın düzenlediği En İyi Havayolu Şarapları Ödülleri, Avrupa’nın önde gelen havayollarının, uçuş sırasında servis ettiği en iyi şarapları belirledi. Saygın şarap uzmanı Tom Cannavan’ın liderliğinde, 12 şarap uzmanı ve uluslararası seyahat eden yolculardan oluşan jüri, kör tadım yaparak Avrupa’nın önde gelen havayolu şirketlerinin ekonomi sınıfında ikram ettiği 21 şarabı, 10 puan üzerinden değerlendirdi.

Kırmızı şarap kategorisinde, Avrupa’nın en büyük beşinci havayolu şirketi olan Thomson Havayolları, Finca La Linda, Cabernet Sauvignon 2011 şarabı ile birinci olurken, ikinci sırayı İskandinav Havayolları’nın ikram ettiği Backhouse Pinot Noir şarabı aldı. Pegasus Havayolları ise Kavaklıdere Angora 2011 ile üçüncülüğe yerleşti.

Beyaz şarap kategorisinde Peter&Peter Riesling, Mosel şarabı ile Lufthansa Havayolları birinci sırada yer alıyor. KLM Royal Dutch Airlines ikinci, easyJet ise üçüncü sırada gelirken, Kavaklıdere Çankaya 2011 ile Pegasus Havayolları dördüncü sıraya yerleşerek beyaz şarap kategorisinde de istikrarını korudu.

Tanınmış şarap uzmanı Tom Cannavan sonuçlar hakkında “Tüm ekip olarak; önde gelen havayolu şirketleri tarafından ikram edilen şarapların büyük çoğunluğunun kaliteli olduğu konusunda hemfikiriz. Genel olarak, uçakta servis edilen şarapların standardı beni etkiledi. Sonuçlar, eğer özenle seçilirse, havayollarının müşterilerine kaliteli ve lezzetli şaraplar ikram edebileceğini ortaya koyuyor. Yolculara, önceden adını duymamış oldukları bir şaraba şans vermelerini tavsiye ediyorum. Çıkan sonuçlara göre, şu an uçuşlarda ikram edilen şaraplar tadıldığında, iyi bir şaraba denk gelme ihtimali de çok yüksek.” diye konuştu.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler

E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)