Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Faydalı Bilgiler
Elitar Sabunları, Doğanın Mucizesini En Doğal Haliyle Sizlere Getiriyor

Elitar Sabunları, Doğanın Mucizesini En Doğal Haliyle Sizlere Getiriyor

Paylaş
Anonim  
Eklenme: 30 Mayıs 2013
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Elitar Sabunları, Doğanın Mucizesini En Doğal Haliyle Sizlere Getiriyor

2005 yılından beri Urla'da tamamen doğal zeytinyağı kullanarak sabun üreten Elitar Sabunculuk, ürünlerine çok özel bir sabun daha ekledi. Yeni sabun %100 doğal zeytinyağı ile taze sağılmış keçi sütü birleşiminden oluşuyor.

2005 yılından beri İzmir'in Urla ilçesinde tamamen doğal zeytinyağı kullanarak sabun üreten Elitar Sabunculuk, şimdilerde ürünlerine çok özel bir sabun daha ekledi.

Firma sahibi Mete Eltepe'nin verdiği bilgiye göre %100 doğal zeytinyağı ile taze sağılmış keçi sütünün birleşiminden oluşan bu sabunun özellikle bayanlar tarafından tercih edildiğini, cilt bakımı ve özellikle yüzdeki kırışıkların giderilmesinde çok etkili olduğunu belirtti. Eltepe, "Keçi sütü, anne sütüne yakın içeriği sayesinde çok faydalı bir ürün. Biz bu değerli ürünü hammadde olarak değerlendirdik ve sonuçta içerdiği yoğun proteinle özellikle kırışıklara karşı çok etkili bir ürün geliştirdik. Ayrıca günlük temizlik ve bakım için de gönül rahatlığıyla kullanılabilir." dedi.

Elitar sabunları %100 naturel zeytinyağı ve yağmur suyu kullanılarak üretiliyor. Boya ve katkı maddesi kesinlikle içermiyor ve hayvansal yağlar kullanılmıyor. Elitar Sabunları İzmir Urla'da üretiliyor ve Kemeraltı Çarşısı'ndaki mağazada satışa sunuluyor.

Mete Eltepe ayrıca sabunların üretim aşamalarıyla ilgili şu bilgileri de veriyor: "Sabun üretimine geçerken kaynatma gibi yağın kimyasını bozacak işlemler yapmıyoruz. Hepsi el yapımı, doğal ve sağlıklı, güvenilir ürünler. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Hele bir papatya sabunumuz var ki, bayanların cilt güzelliği için çok etkili. Papatyaları doğadan topluyoruz. Demleme usulü elde ettiğimiz papatya sularından zeytinyağını da kullanarak sabun haline getiriyoruz. Bir de sarı kantaron bitkimiz var. Kantaron yağından elde edilen sabunlar da yara, yanık, kesik ve cilt lekelerine karşı çok iyi bir çözüm. Ayrıca aynısefa bitkisini de keşfettik. Bundan 2 yıl önce bu konularla ilgili bir arkadaşımdan duyduğum aynısefa bitkisini gittim yerinde gördüm, bu bitkiden sabun yaptık. Çok çok etkili, özellikle leke ve izlere karşı faydalı bir ürün.Bu şekilde doğal içerikle ürettiğimiz 20 çeşit sabunumuz, 2 çeşit şampuanımız ve 4 çeşit kremimiz var. Şimdi tüm bu ürünleri oteller için özel olarak üretmeye başladık. Misafirlerini bu tip doğal ürünlerle buluşturmak isteyen oteller için biz de en iyi sabunları üretiyoruz..."