Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Konaklama Önerileri
Eldorado Hotel’den Likya Yolu’na Uzun Bir Yolculuk

Eldorado Hotel’den Likya Yolu’na Uzun Bir Yolculuk

Paylaş
Anonim  
Eklenme: 27 Kasım 2013
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Eldorado Hotel’den Likya Yolu’na Uzun Bir Yolculuk

Adrasan Koyu’na sadece 3-4 dakikalık bir yürüyüş mesafesinde olan Eldorado Hotel’in misafirlerine keyifli bir sürprizi var.

Fethiye-Hisarönü’nden başlayıp, Antalya-Göynük Kanyonu’na kadar uzayan 509 kilometrelik tarihi Likya Yolu, dünyanın sayılı yürüyüş rotalarından biri. Her yıl yabancı turistlerin keşif rotaları arasında yer alan Likya Yolu’nun yerli turistler tarafından yeterince tanınmadığını düşünen Eldorado Hotel, çok uygun fiyatlara keyifli bir tur programı düzenliyor.

Eldorado Hotel, uzman kadrosuyla birlikte düzenlediği Likya Yolu turu istediğiniz zamana göre daraltabilmekte ve genişletebilmektedir. Aynı zamanda vücudunuzu arındırıp sağlıklı kilo vermeyi sağlayan programın içeriği ve fiyatları şöyle:

1.Gün: Antalya’ya varış ve talebe göre otele transfer)

2.Gün: Adrasan-Küçük Fener arasında geçecek olan bu yolculuk sabah kahvaltısının hemen ardından başlayacak. Sahil kıyısından yürünecek olan rotada Küçük Fener ziyaret edilecek. Bu rotanın zorluk derecesi kolay ve rahat.

3.Gün: Adrasan’ın tüm güzellikleri arasında uzun bir yolculuk başlayacak. Kahvaltıdan sonra saat 08:30’a doğru otelden batıya doğru yürüyüş başlayacak ve orman yolu üzerinden bir tepeye tırmanılacak. Adrasan Koyu’nun ve Musa Dağı’nın tüm manzarasına keyifle şahit olacaksınız. Ardından Gelidonya Feneri’ne doğru yürünecek ve fenerin manzarası eşliğinde öğle yemeği yenilecek. Bu gezi rotasında daha sonra Korsan Koyu ve Karaöz yolculukları da olacak. 17:30’da otele dönüş ve akşam yemeğiyle gün bitirilecek.

4.Gün: Sazak Koyu’nu keşfedeceğiniz 4. gün de 2,5 saatlik bir yürüyüş gerçekleşecek. Yolculuğun sonunda tekneyle Adrasan’a tekrar dönülecek.

5.Gün: Üçağız, Teimiussa Antik Kenti, Simena Antik Kenti, Kekova Batış Şehir keşif turları olacak. Aynı zamanda dönüş yolunda Demre’deki Noel Baba Kilisesi ve Myra Antik Kenti ziyaret edilecek.

6.Gün: Adrasan Koyu üzerinden Olympos’a yürünecek. Yaklaşık 14 kilometrelik bir yürüyüşün ardından Olympos’a ulaşılacak. Ardından ören yeri gezilecek.

7.Gün: Saat 09:00 gibi otelden Ulupınar’a doğru hareket edilecek. 2 saatlik bir patika yolun ardından Yanartaş’a ulaşılacak. Sonrasında ise Çıralı’ya yürünecek.

Her günün sonunda akşam yemeği ve konaklama Eldorado Hotel’de gerçekleşecek.

Eldorado Hotel’in düzenlediği turun fiyatları şöyle:

2-5 kişi arası 380 TL

6-14 kişi arası 275 TL

Güzergah varış ve bitiş noktalarından geliş/gidiş transferleri, profesyonel tur rehberi ve program dahilindeki ören yerlerinin giriş ücretleri fiyatlara dahildir. Antalya-Adrasan veya Adrasan-Antalya transferleri, konaklama HB ve içecekler fiyatlar haricindedir.

Talepleriniz üzerine tur programındaki günler daralabilir veya genişleyebilir. Düzenlenen turlar kış-ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde gerçekleştirilecektir. Sağlık nedeni ile aşırı sıcak günlerde tur düzenlenmeyecektir. Antalya-Adrasan’da Eldorado Hotel ve uzman ekip kadrosunun düzenlediği Likya Yolu keşif programına katılıp, uzun soluklu bu gezide kendinize yer ayırabilirsiniz…

Benzer Yazılar

Aile Havuzu Bulunan Termal Oteller

Aile Havuzu Bulunan Termal Oteller

Seyhan Ahen 
27.01.2023
Aquapark Bulunan Termal Oteller

Aquapark Bulunan Termal Oteller

Seyhan Ahen 
27.01.2023
Assos Kartal Yuvası

Assos Kartal Yuvası

Anonim 
08.11.2010