Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Faydalı Bilgiler
Ekonomik Bir Tatil İçin Pratik Bilgiler

Ekonomik Bir Tatil İçin Pratik Bilgiler

Paylaş
Anonim  
Eklenme: 28 Eylül 2012
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Ekonomik Bir Tatil İçin Pratik Bilgiler

Ekonomik seyahat etmek sanıldığı kadar zor ve kötü şartlarda seyahat etmek anlamına gelmez, pratik bilgileri öğrenmeniz size mükemmel bir tatil imkanı yaratabilir.

Seyahat etmek ister 2 gün için olsun, ister 2 ay; ayrı bir keyif ve heyecan verir insana. Bilinçli hazırlanan ve önceden bütün ayakları planlanmış bir seyahat ise bazı ipuçlarını bilmekle ve yaşanmış deneyimlerden esinlenilerek mümkündür… Ekonomik seyahat etmek ise sanıldığı kadar zor ve kötü şartlarda seyahat etmek anlamına gelmez.

Seyahat etmeyi herkes sever. Hemen herkesin hayallerini süsler alıp başını gitmek, farklı ülkeler görmek, dünya turuna çıkmak. Ama ne yazık ki, koşullar buna el vermez çoğu zaman. Bazen ekonomik nedenler, kimi zaman yabancı dil problemi, kimi zaman da yola çıkacak cesareti bulamamak hayal edilen seyahatin gerçekleşmesini engeller. Bu noktada önemli husus, insanların seyahat etmesine engel olan, akıllardaki soru işaretlerini olabildiğince ortadan kaldırmak ve ekonomik bir şekilde yola çıkılmasını sağlayacak pratik bilgileri ve cesareti insanlara aşılayabilmektir.

Her gezginin farklı bir gezme şekli vardır. Kimine birkaç gün yeterlidir, kimine aylar yıllar yetmez. Kimi 5 yıldızlı otelden aşağısında kalmaz, kimi çadırda da uyuyabilir. Gidilen yerler, yapılan aktiviteler hepsi farklıdır. Ancak önemli olan bunları ne kadar akılcı ve ekonomik yöntemlerle yapıyor olduğunuz. ‘Lüks otelde kalmayın; gidin parkta yatın’ demiyoruz; sadece bazı tekniklerle lüksü uygun fiyatlara getirebileceğiniz gibi aynı zamanda başka alternatifler olduğundan da bahsetmek istiyoruz. Biz buna ‘akılcı, ekonomik seyahat’ diyoruz; pratik bilgilerle deneyimin birleşmesiyle birlikte seyahatlerin çok daha anlamlı, renkli ve keyifli olacağını düşünüyoruz.

İster sırt çantanızla uzun bir seyahate çıkıyor olun, ister bavulunuzu kapıp ailenizle bir hafta sonu ya da bayram tatiline gidin; her durumda yola çıkmadan önce faydalanılması gereken bir rehbere ihtiyaç var.

Haberin tamamı için: Voyager / Eylül