Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Faydalı Bilgiler
Efes Pilsen Blues Festival 23 Başlıyor!

Efes Pilsen Blues Festival 23 Başlıyor!

Paylaş
Anonim  
Eklenme: 16 Ekim 2012
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Efes Pilsen Blues Festival 23 Başlıyor!

Tam 22 yıldır ülkemizin dört bir yanına blues müziğini götüren Türkiye'nin ilk ve tek blues festivali "Efes Pilsen Blues Festival" bu yıl 23. kez Türkiye yollarına çıkıyor. 20 farklı şehirde, 24 konserle unutulmaz bir blues deneyimi daha yaşatacak festival, 2 Kasım'da Antalya'da başlayıp, 8 Aralık'ta İzmir'de son bulacak.

Efes Pilsen tarafından Pozitif Live organizasyonuyla gerçekleştirilen, ülkemizin ilk ve tek blues festivali Efes Pilsen Blues Festival, 23. yılında yine tüm Türkiye'ye unutulmaz bir blues deneyimi yaşatacak. 2 Kasım - 8 Aralık 2012 tarihleri arasında, 20 farklı şehirde, 24 konserle gerçekleştirilecek olan Efes Pilsen Blues Festival 23, bu yıl da blues müziğin güçlü isimlerini ağırlayacak.

Blues'un yıldızları Efes Pilsen Blues Festival 23'te

Grammy ve Emmy başta olmak üzere pek çok uluslararası prestijli organizasyonda ödüle layık görülmüş olan armonika blues üstadı Billy Branch ve grubu The Sons of Blues, 23. Efes Pilsen Blues Festival için ülkemize geliyor. Billy Branch'ın özel bir konuğu da olacak. Genç yaşlarda Blues ve R&B seslendirmeye başlayan, kariyerinde Junior Wells, Jimmy Dawkins, Bobby Rush, Buddy Guy, Albert King, Professor Eddie Lusk ve B.B. King gibi önemli isimlerle beraber aynı sahneyi paylaşan, Mississippili Blues sanatçısı Zora Young.

Festival kapsamında ayrıca Teksas bues tarzının en önemli temsilcilerinden olan elektronik Blues gitaristi Smokin' Joe Kubek & Bnois King ile 2009 Blues Müzik Ödülleri'nde "En İyi Yeni Sanatçı" ödülü, 2010 ve 2011'de "En İyi Baterist" ödülüne layık görülen, Legendary R.L. Burnside'ın torunu ve dünyanın en iyi davulcularından Cedric Burnside yer alıyor.

Efes Pilsen Blues Festival

Bu yıl, 24 yaş ve üzeri müzikseverlerin katılımına açık olarak gerçekleştirilecek Efes Pilsen Blues Festival 23'ün biletleri, Biletix'ten satışa sunuluyor. Bilet fiyatları; İstanbul, Ankara ve İzmir için ön satışta tam 35 TL, indirimli 25 TL (kapıda tam 40 TL, indirimli 30 TL), Adana, Mersin, Antalya, Bursa, KKTC 25 TL, Hatay, Denizli, Eskişehir, Edirne, Çanakkale, Trabzon 20 TL, Kayseri, Konya, Gaziantep, Diyarbakır, Erzurum, Balıkesir 15 TL

Efes Pilsen Blues Festival, 1989 yılından bu yana Türkiye'yi blues müziği ile tanıştırmaya devam ediyor. Gelenekselleşen ve heyecanla beklenen bir etkinliğe dönüşen Efes Pilsen Blues Festival kapsamında 22 yılda 87 grup ve 267 sanatçı sahne aldı; toplam 355 konser gerçekleştirildi. Bu konserlere 424 binin üzerinde müziksever katıldı.

Efes Pilsen Blues Festival 23 kapsamında Antalya, Denizli, Konya, Kayseri, Mersin, Adana, Hatay, Kıbrıs, Gaziantep, Diyarbakır, Erzurum, Trabzon, Ankara, Eskişehir, Bursa, Balıkesir, İstanbul, Edirne, Çanakkale ve İzmir'de toplam 24 konser gerçekleştirilecek.