EasyJet Tüm Uçuşlarına Koltuk Rezervasyonu Uygulaması Getiriyor, Haber - Duyuru

EasyJet Tüm Uçuşlarına Koltuk Rezervasyonu Uygulaması Getiriyor

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Haber - Duyuru Editor

EasyJet Tüm Uçuşlarına Koltuk Rezervasyonu Uygulaması Getiriyor

Kasım 2012 itibariyle easyJet tüm uçuşlarında koltuk rezervasyonu uygulamasına başlıyor. easyJet yolcuları için kolay ve konforlu uçuş çok ekonomik olacak.

Kolay ve ekonomik seyahati yolcuları ile buluşturma hedefi ile çalışmalarını sürdüren, Avrupa’nın 1 numaralı düşük tarifeli havayolu şirketi easyJet, Kasım ayı itibariyle uçuş ağına koltuk rezervasyonu uygulaması getiriyor. easyJet’in Nisan ayından bu yana yürüttüğü 6 bin deneme uçuşunda 800 binin üzerinde yolcu, koltuk rezervasyonu uygulamasını deneyimleme fırsatı yakaladı.

Deneme uçuşları doğrultusunda yürütülen araştırmalar, yolcuların yüzde 70’inin, iyileştirilmiş uçuş deneyimi ile koltuk rezervasyonu sisteminden memnun olduğunu gösterdi. Yolcuların yüzde 60’ı ise bu uygulamayı easyJet’i tercih etme sebebi olarak değerlendiriyor.

easyJet koltuk rezervasyonu uygulamasını, yolcularının uçağa biniş sürecini bir stres kaynağı olarak görmesi ve bazı yolcuların yalnızca bu sebepten ötürü easyJet’i tercih etmemesi nedeniyle başlatıyor. Deneme uçuşlarında, sektörde öncü konumda olan rötarsız uçuşlarından ödün vermeden ve maliyetleri arttırmadan müşteri memnuniyetini koruma ve arttırma hedefini ölçen easyJet, başarılı testler sonucunda uygulamayı hayata geçiriyor.

En çok ön ve arka sıralar tercih ediliyor

Bu uygulamanın, easyJet’in kolay ve ekonomik seyahati hedefleyen çalışmalarının bir ürünü olduğunu belirten easyJet CEO’su Carolyn McCall;

"Koltuk rezervasyonu uygulaması tüm yolcularımıza daha iyi bir uçuş deneyimi yaşatırken, dileyenlere koltuk seçme imkanı sunuyor. Deneme uçuşlarında yolcularımızın büyük bir kısmına check-in esnasında koltuk numaraları verildi. Koltuklarını kendileri seçen yolcularımızı en çok varış yerinde uçağı kısa bir süre içinde terk etmeye izin veren, ön sıralarda yer alan koltuklar ile ekstra bacak alanı sunan, çıkış sırasında yer alan koltukları tercih etti.

Bu uygulamamız ile mevcut yolcularımıza daha konforlu bir deneyim sunarak memnuniyetlerini artırırken, gelecekteki yolcularımızın da aramıza katılmasını sağlayacağımıza inanıyoruz" dedi.

Koltuk rezervasyonu uygulaması ile easyJet, koltuk seçmek için ücret ödemek istemeyen yolcularına ücretsiz olarak bir koltuk tahsis edecek. easyJet’in dünya havacılığının en ileri oturma düzeni algoritması ile aynı rezervasyonda uçan yolcular, yan yana koltuklarda seyahat edebilecek.

Rezervasyonlarını tamamladıkları uçuşlarında koltuk rezervasyonu uygulaması sunulup sunulmayacağını öğrenmek isteyen easyJet yolcuları http://easyjet.u5e.com/allocated-seating/en.html adresinden bilgi alabiliyor.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler

E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)