Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Yapmadan Dönme
Düzce, Raftingte Markalaştı

Düzce, Raftingte Markalaştı

Paylaş
Anonim  
Eklenme: 06 Mayıs 2013
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Düzce, Raftingte Markalaştı

Cumayeri ilçesine bağlı Dokuzdeğirmen Köyü'ndeki tesislere akın eden yerli ve yabancı turistler, Melen Çayı'nda rafting yapmanın keyfini yaşıyor. Düzce'de bir ayda 18 bin kişi rafting yaptı.

Cumayeri ilçesine bağlı Dokuzdeğirmen köyündeki tesislere akın eden yerli ve yabancı turistler, Melen Çayı'nda rafting yapmanın keyfini yaşıyor.

Düzce Kültür ve Turizm Müdürü Özcan Budak, yaptığı açıklamada, 10 yıldır profesyonel olarak rafting yapılan kentte 3 yıldır hafta sonu yoğunluğu yaşandığını söyledi.

İlginin her geçen gün arttığına dikkati çeken Budak, "Geçtiğimiz yıl 18 binin üzerinde kişi rafting yaptı, bu sene sadece bir ayda 18 bini yakaladık. Hedefimiz, 25-30 bin civarında. Bu, katlayarak devam ediyor. Düzce'de sadece rafting ve kano değil, diğer alternatif doğa sporlarını da yapabiliriz" diye konuştu.

"Düzce, raftingde marka oldu" diyen Budak, İstanbul ve Ankara'dan yoğun talep aldıklarını, herkesi doğayla iç içe yaşamak için kente beklediklerini dile getirdi.

Farklı alanlarda daha da güzel işler yapmayı hedeflediklerini anlatan Şiran, "Düzce'de rafting sporuna yoğun talep var. Bu ilginin artması, yine halkımızın elinde. Hizmet ve ilgi ne kadar iyi olursa insanların talebi de artar." şeklinde konuştu.

Kaynak: AA