Duyacağınız En Güzel Masallar Şirince'de, İlginç Bilgiler

Duyacağınız En Güzel Masallar Şirince'de

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

İlginç Bilgiler Editor

Duyacağınız En Güzel Masallar Şirince'de

Bu yıl ilk defa düzenlenecek olan I. Uluslararası Masal Anlatıcılığı Festivali, Şirince'nin büyülü atmosferinde sizleri bekliyor.

05-07 Nisan 2013'te düzenlenecek olan I. Uluslararası Masal Anlatıcılığı Festivali, unutulmaya yüz tutmuş ve kültürümüzün temel taşlarından biri olan masalları ve masal anlatıcılarını topluma tekrar hatırlatmayı amaçlıyor.

Çocukken ninelerimizin, dedelerimizin bizlere her gece anlattığı masalların hayatımızda önemli bir yeri vardır esasında. Yaşımız ilerledikçe bu büyülü dünyadan uzaklaşırız. Şu an kaç yaşında olursak olalım, bizlere çocukluğumuzu tekrar hatırlatacak olan festival, İzmir-Şirince'nin doğal güzelliğiyle harmanlanacak ve dünyanın her yerinden Şirince'ye gelen turistler, I. Uluslararası Masal Anlatıcılığı Festivali'nde buluşacak. 05-07 Nisan tarihlerinde siz de Şirince'de olup, festivale katılabilir ve masallar diyarına derin bir yolculuk yapabilirsiniz.

Masal anlatıcıları İlhan Emirli, Hüseyin Pamuk ve Nazlı Çevik'in öncülüğünü yaptığı festival renkli ve eğlenceli vakitler geçirmenizi sağlayacak. I. Uluslararası Masal Anlatıcılığı Festivali'nde 7 farklı dilden masallar anlatılacak. Azerice, Türkçe, Almanca, Yunanca, İtalyanca, İngilizce ve İspanyolca anlatılan hikayeler can bulacak hayallerde. Söylenen her cümle Şirince'nin gökyüzüne yükselecek. Dünyanın her yerinden gelen turistlerle ortak duygular yaşamak ve çocukluğunuza tekrar dönmek için I. Uluslararası Masal Anlatıcılığı Festivali'ni kaçırmayın.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)