Dünyanın Evi Kapılarını Pera'da Açtı, Haber - Duyuru

Dünyanın Evi Kapılarını Pera'da Açtı

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Haber - Duyuru Editor

Dünyanın Evi Kapılarını Pera'da Açtı

19.yy'ın sonları ve 20.yy'ın başlarında İstanbul'un ticaret ve bankacılık merkezi olan Galata-Pera'da 140 yılı aşan geçmişe sahip...

Bölgenin kültürü, tarihi dokusu ve sosyal hayatını; konfor, huzur ve lüks konaklama imkânları ile birleştiren Adahan İstanbul; 40 odası ile konuklarına kapılarını açtı.

Bölgenin tarihine ve binayı ilk yapan mimarların tercihlerine uygun olarak orijinal planına sadık bir şekilde restore edilen Dünyanın Evi*’nde doğallığa ve sadeliğe duyulan saygı hissediliyor. Restorasyonunda ve dekorasyonunda hiçbir sentetik malzeme kullanılmamış olan yapı, doğal kaynakları ve enerjiyi az harcayan bir bina olarak tamamlanmıştır.

Özenle restore edilen bütün odaların ve banyoların dekorasyonunda; korunmuş olan orijinal mimari detaylar, duvar süslemeleri, taş ve tuğla döşemeler, volta tavan ve kemerler günümüzün zarafetiyle birleştirilerek kullanılmıştır. Binanın 130 yıllık geçmişi düşünülerek sade ve şık bir anlayışla tasarlanmış odalarda misafirlere lüks konaklama imkânı, ev konforu ve sıcaklığı bir arada sunulmaktadır.

Odaların ortak özellikleri gün ışığı, yüksek tavan ve masif ahşap yer döşemeleridir. Perdeler için yumuşak doğal kumaşlar kullanılmış, mobilyalar da masif ahşap olarak tasarlanıp imal edilmiştir. İyi bir gece uykusu çekmeyi arzu eden ziyaretçiler için ideal nitelikler taşıyan özel üretim yataklar, yine özel üretim %100 pamuk çarşaf ve havlular ile masif ahşap dekorasyon, misafirleri şehrin içinde doğallığa geri götürüyor.

Adahan İstanbul

Bütün banyolarda ise masif mermer lavabo tezgâhı ve ısıtılabilen mermer döşeme ortak özellik olarak odalara şıklık katıyor.

Her bir detayın özenle düşünülerek hazırlandığı bu otel butik bir anlayışla İstanbul’a gelen çok özel bir kitleye hitap ediyor.

En üst katta yer alan, yüksek tavanlı ve geniş teraslı restoranımız, “tüm dostların, daha sağlıklı beslenme ile birlikte gönül yorgunluklarını atabileceği mekân”, anlayışına sahiptir. Barın üstünde sunduğumuz “Açık Büfe” kahvaltımız için çiftlik ürünlerinin besin değerini kaybetmemesi mantığı ile yola çıktık; ülkenin nadide tatlarını harmanlayıp sunmaktayız. Rezervasyon yaptırmayı unutmayın!

*Binanın ilk sahipleri olduğu bilinen Kamondo ailesinin isminin anlamı olan “dünyanın evi” ile Kamondo’lara saygıyla… “zakhor Ca’mondo”.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler

E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)