Dünyanın En Tehlikeli Havaalanları, Turlar - Geziler

Dünyanın En Tehlikeli Havaalanları

Turlar - Geziler - - tarafından eklendi. 0 Yorum

Dünyanın En Tehlikeli Havaalanları

Kimi için sevdiğine kavuşmak, bir başkası için özgürlük demek olan havaalanları çoğu zaman da bireylerin zihninde tehlikeyi ve kazaları çağrıştırır.

Balta girmez amazon ormanlarında, Nepal'in geçit vermez Himalayalar'ında, Sibirya taygalarında veya kutup bölgelerinde yaşayan halklar için onları hayata ve medeniyete bağlayan tek şey havaalanıdır. İnşa edildikleri yere medeniyet getiren, bazen asfalt bazen toprak olan bu kara parçaları onları devamlı kullanmak zorunda olan insanlar için ne ifade ediyor, hiç düşündünüz mü?

Havaalanını kullanmak demek bir saate ulaşacağı evine, bazen günlerce süren inanılmaz derecede tehlikeli yollardan, bin bir sıkıntı ile ulaşmak demektir. İşte bu yüzden dünyanın en tehlikeli yerleri de olsalar, insanlar Lukla, Nrsarsuaq, Paro, Saba, Barra gibi uzak coğrafyaları ve egzotik yerleri çaprıştıran bu meydanları kullanmaktan başka alternatif bulamazlar.

Son derece zorlu coğrafi ve meteorolojik koşullara sahip bu havaalanlarına iniş yapan kahraman pilotları, isimlerini andıkça tir tir titreten bu meydanlar halk için ne anlama geliyor? Pilot motorlara gaz verip uçağı pistte koşturmaya başladığında yolcunun zihninde neler var. Her seferinde öleceklerini düşünüyorlar mı? Yoksa kaderlerine boyun eğmeyi mi tercih ediyorlar? İşte sizler için derlediğimiz dünyanın en tehlikeli havaalanları listesi...

Haberin devamı için: Neredekal.com Dergi / Yaz / Dünyanın En Tehlikeli Havaalanları

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Son İncelenenler