Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Faydalı Bilgiler
Dünya Turizm Örgütü 25-28 Mart'ta Çeşme'de Toplanıyor

Dünya Turizm Örgütü 25-28 Mart'ta Çeşme'de Toplanıyor

Paylaş
Anonim  
Eklenme: 25 Mart 2013
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Dünya Turizm Örgütü 25-28 Mart'ta Çeşme'de Toplanıyor

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği'nin üstün çabası sonucunda BM Dünya Turizm Örgütü 55. toplantısını 25-28 Mart tarihleri arasında Çeşme'de gerçekleştirecek.

Dünya Turizm Örgütü Avrupa Bölgesel 55. Dönem Komisyon Toplantısı, Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği'nin (ETİK) yoğun girişimleri sınucunda İzmir Çeşme'de düzenlenecek.

İzmir EXPO 2020'nin tanıtımında çok önemli bir yere sahip olacak organizasyonla ilgili açıklama yapan ETİK başkanı Mehmet İşler "Zirve, İzmir için ayrı bir önem taşıyor. Bu, ETİK'in yerel yönetimlerle olan başarılı çalışmalarının şehre bir yansımasıdır." dedi. İşler, özellikle Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'e zirvenin İzmir'e taşınması için ortaya koyduğu yardım ve destekleri için teşekkür etti.

İşler ayrıca "Dünya Turizm Örgütü Avrupa Bölgesel 12. Toplantısı 1997 yılında İstanbul'da gerçekleştirilmişti. 16 yıl sonra Türkiye 2. kez böyle büyük bir organizasyona ev sahipliği yapacak. Türkiye adına İzmir ve Çeşme'nin ev sahipliği, ETİK olarak bize ayrı bir gurur veriyor." dedi.

4 gün sürecek olan organizasyonda yabancı misafirler Radisson Blue Resort & SPA Çeşme'dekonaklayacaklar; Efes Antik Kenti, Efes Meryem Ana Kilisesi, Kuşadası, Seferihisar, Çeşme, Dikili ve Şirince'yi gezecekler.