Dönüşüm Turizmi: SPA, Meditasyon ve Detoks Seyahatleri, Türkiye

Dönüşüm Turizmi: SPA, Meditasyon ve Detoks Seyahatleri

Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Merve Aygün Engin

Dönüşüm Turizmi: SPA, Meditasyon ve Detoks Seyahatleri
Seyahat etmek bazılarımız için yeni yerler keşfetmek, yerel yemekler yiyip, gidilen yerin kültürünü tanımak demek. Müzeleri gezmek, tarihi yapıları yakından incelemek, yerel dans ve gösterileri izlemek ya da sadece otelde vakit geçirmek... Herkesin seyahatten beklentisi tabii ki de çok farklı dolayısıyla de seyahat tercihleri kişiden kişiye değişiyor.

Peki ya insan seyahatten dönüşüm beklerse? Arınmış, yenilenmiş olarak seyahatten dönmek isterse? Turizm sektörünün yeni trendlerinden olan dönüşüm turizmi, seyahatseverlere bu konuda pek çok şey sunuyor. Hadi gelin bu trend neymiş, biraz bakalım.

Dönüşüm Turizmi Nedir?

meditasyonTurizm trendleri günden güne değişiyor ve ortaya yepyeni kavramlar çıkıyor. Ekolojik turizm, kültür turizmi, deneyim turizmi derken son dönemde popüler olan bir başka trend var; dönüşüm turizmi. Dönüşüm turizmi, seyahat ve turizmin insan davranışını nasıl değiştirebileceği ve dünya üzerinde nasıl olumlu bir etkisi olabileceği ile ilgili önemli bir konuyu ele alıyor.

Örneğin eğitim, gönüllülük, dini ve sağlık turizmi gibi insanları dönüştürebilecek pek çok turizm türleri bulunuyor. Tüm bu türler insana etki edip, onu ve dünyaya bakış açısını değiştirebiliyor. Öğrenmek ve dünyayla ilişki kurmanın yeni yollarını geliştirmek için bilinçli olarak seyahat etmeyi salık veren dönüşüm turizmi, özünde kişiyi daha iyi bir şekilde yaşamak için değiştirmeyi hedefliyor.

SPA, Meditasyon ve Detoks

doğada otelİnsana daha iyi bir yaşam sunmayı amaçlayan dönüşüm turizmi, spiritüel yöntemlerden çokça faydalanıyor. SPA, meditasyon ve detoks ile kendinizi dinlemenizi, yavaşlamanızı, anı yaşamanızı ve özünüze dönmenizi sağlayan dönüşüm turizmi, kişiyi iç huzurunu bulması için teşvik ediyor.

Trafik, şehir hayatının kaosu, hava ve gürültü kirliliğini bir kenara atıp; sadece anda kalmayı, rahatlamayı hedefleyen bu trend bir anlamda kişinin kendini keşfetmesini sağlıyor. Çünkü gerçek dönüşüm, çevremizi ve dünyayı keşfederken kendimizi de keşfettiğimizde gerçekleşiyor. Termal sularda yüzerken, meditasyon yaparken ya da detoks ile vücudumuzu arındırırken, aynı zamanda kendimizi stresten de arındırmış oluyoruz. Böylece anda kalıp, sakin ve huzur dolu bir tatil geçirmiş oluyoruz.

Türkiye'de Dönüşüm Seyahatleri

masaj otelÜlkemiz kaplıca ve SPA tesisleri açısından zengin bir ülke. Afyon, Sapanca, Bodrum, Oylat, Antalya gibi pek çok şehirdeki termal otellerde ve SPA merkezlerinde bu deneyimi yaşayabilir, kendinizi şifalı suların kollarına bırakabilirsiniz. Konforlu ve lüks seçenekler sunan SPA ve termal otellerde dilediğinizce keyif yapabilir, masajla vücudunuzu dinlendirebilirsiniz. Detoks için de özellikle Bodrum'da bulunan The LifeCo çok tercih ediliyor. Yemyeşil bir alanda sakin bir program sunan The LifeCo, bedeninizi arındırmak için ideal olabilir. Meditasyon için ise kendinizi ormana, yeşil doğaya atmanız dönüşüm için ilk adımınız olabilir.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

Tesis Fiyatı

26 Mayıs 2022 giriş oda fiyatı

930 TL

En Uygun Fiyata Git

Çevreye zarar vermeden, bilinçli bir şekilde seyahat ederek hem stres atabilir hem de kendimize vakit ayırarak yavaşlamayı, içimizdeki sese kulak vermeyi öğrenebiliriz. Özellikle son bir yıldır hayatımızda olan ve sağlığımızı tehdit eden Covid-19, hayatlarımızı etkilemeye devam ediyor. Ama bu koşullarla baş edebilmek bizim elimizde. Dönüşmek, pozitif olmak, kendimizle baş başa kalıp, iç huzurumuzu bulmak belki de çok zor değildir. Ne dersiniz?

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)