Doğuş Grubu, Lamda Development Sa İle Stratejik İşbirliği Antlaşması İmzaladı, Haber - Duyuru

Doğuş Grubu, Lamda Development Sa İle Stratejik İşbirliği Antlaşması İmzaladı

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Haber - Duyuru Editor

Doğuş Grubu, Lamda Development Sa İle Stratejik İşbirliği Antlaşması İmzaladı

Doğuş Grubu, Lamda Development SA ile stratejik işbirliği anlaşması imzaladı. İmzalanan anlaşma ile taraflar, %50-50 ortaklıkla bir şirket kurulması üzerine anlaştı. Kurulacak şirket ilk etapta turistik marina yatırımları gerçekleştirecek.

Lamda Development, ortak girişime Flisvos Marina Holding’de sahip olduğu hisselerle katılırken, Doğuş Grubu ise hisselere eşdeğer miktarda nakitle sermaye artışına katkıda bulunacak. Atina’da yer alan ve 15 m-70 m arası yatlar için 303 bağlama kapasitesi bulunan Flisvos Marina özelinde başlayan bu işbirliği, iki grup arasında farklı fırsatlar için bir ilk adım niteliği taşıyor.

Doğuş Grubu çatısı altında faaliyetlerini sürdüren D-Marin Marinalar Grubu, Akdeniz Bölgesi'ndeki lider marina sahibi ve işletmecilerinden biri olma yolunda hızlı ve emin adımlarla ilerlemektedir. Uluslararası standartlarda bir marina ağına sahip olan D-Marin, Türkiye ve Hırvatistan'da 3’er marina olmak üzere toplam 6 marina ile hizmetlerine devam etmektedir. D-Marin Marinalar Grubu, bölgesel lider olma vizyonu paralelinde, Türkiye'de ve tüm Akdeniz Bölgesi'nde yeni yatırım çalışmalarını sürdürecektir.

Atina borsasına kayıtlı olan ve önde gelen şirketlerin yer aldığı pazarda işlem gören LAMDA Development SA., Yunanistan ve Güneydoğu Avrupa’da gayrimenkul geliştirme, yatırım ve yönetim alanlarında faaliyet gösteren bir holdingdir.


Doğuş Grubu CEO’su Hüsnü Akhan ile LAMDA Development CEO’su Odysseas Athanassiou, yaptıkları ortak açıklamada, bu anlaşmayla uzun ve başarılı bir işbirliğinin temelini attıklarını ifade ettiler. Anlaşma, her iki grubun performansına katkıda bulunmanın yanı sıra yapılacak yatırımlarla Türk ve Yunan ekonomileri arasındaki işbirliğini artırarak her iki ülkenin ekonomisine de hizmet edecek. Sn. Akhan ve Sn. Athanassiou ayrıca, bu işbirliğini turizm ve gayrimenkul sektöründeki diğer projelere de taşıma niyetinde olduklarını belirttiler.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler

E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)